Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úraz elektrickým proudem

Dobrý den,
nevím jestli to sem patří. Potřebuji rozhřešení. Já a kolega jsme auto jeřábníci. když pracujeme v blízkosti elektrického vedení, je lepší za A) nezapackovat jeřáb železnými packami a neuzemnit aby jeřáb byl na gumách a nebyl obvod, nebo za B) zapackovat aby se naopak jeřáb uzemnil a příslušný výboj šel nejmenším odporem do země (Faradayova klec)
čistě teoreticky, samo. Je sucho.
Díky.

nepracuji s el. proudem a vyhláška 50 mě nezajímá. Nepotřebuji žádné povolení k tomu, abych zvedl rameno jeřábu u elektrického vedení. A ani mě nikdo nebude vypínat a zkratovat vedení. Já mám povinnost podle výše napětí dodržovat určitou vzdálenost pd vodičů. Pro mě příkaz B je Blbost. Navíc ta otázka byla teoretická. Pro fyziky. Moc jich tu není, ale někteří přeci jen věděli. Těm děkuji.

Jako zaměstnance mě toto opravdu nepřísluší. Příkaz B, od toho je přeci zaměstnavatel, aby nastavil podmínky pro výkon práce, já jsem povinen dodržovat předpisy vyplývající z činnosti jeřábníka. Tak pro ty co tu melou, ale nic o tom nevědí, v každém jeřábu je identifikátor, který upozorňuje na přítomnost el. nebezpečí a dokonce identifikuje i jeho výši. A podle výše napětí se musí dodržovat vzdálenost. Vůbec si nedokáži představit, že po zadání pracovního příkazu od zaměstnavatele. že si půjdu vyřizovat Příkaz B. Kterého debila tohle napadlo, je krutě mimo realitu. Je našim sportem kecat a kecat o věcech, o kterých konkrétně Vy nevíte vůbec nic. Navíc jsem žádal o pomoc s fyzikálním příkladem, o kterém samozřejmě nevíte také nic. Jen kecat a kecat.

Potřebuji rozhřešení.

To dělají pověřené osoby!

Jako zaměstnance mě toto opravdu nepřísluší.

Ale ano!

já jsem povinen dodržovat předpisy vyplývající z činnosti jeřábníka

Právě že nechcete! Jsou i ty obecné!

Navíc jsem žádal o pomoc s fyzikálním příkladem, o kterém samozřejmě nevíte také nic. Jen kecat a kecat.

Jaký "fyzikální příklad"?! Buď začnete hořet více nebo méně a k tomu je riziko, že svou naprostou debilitou a hazardérstvím zabijete nevinné lidi okolo! Vás by škoda nebyla...