Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vytvoření jímky

zdravim,
řeším dilema s odpadní jímkou. Koupili jsme domek, kde nejsou odpady.Navíc v dané lokalitě nikdy nepovede kvůli územnímu plánu městská kanalizace.Dle obrázku je možnost vybudovat jímku na odpady do kopce nad barákem. žlutě pak vyznačeny místnosti+ wc s kterých bych potřeboval odpady do ní svést.

První problém. chtěl bych znát názor jakou jímku dát když tam je poblíž studna.Pouze užitková voda.

Moje řešení problému:vykopal bych díru usadil do ní 3 plastové tísicilitrové barely mezi ssebou propojené a nechal je vyvážet.

Měl bych jámu vybetonovat? Můžu udělat popřípadě přepad do země? nerad bych zase vyvážel každých 14 dní.

Váš nápad/řešení? děkuji za rady.

do kopce ?

barely sice nebudou, tak finančně náročné, ale jak často myslíš, že to budeš muset vyvážet ?

mě vývoz jímky stojí 2500,-

mám dvou komorovu jímku s přepadem to jde přes pískový filtr, z pískového filtru do vsakovací rejhy (štěrk 2m pod povrchem)

To je nelegální řešení a časem jistě přijde nějaký úředník zkontrolovat jak likvidujete odpadní vody. tak jako budou kontrolovat kotle ÚT.
Pro tazatele, jediné legální řešení je čistička odpadních vod, ale je otázkou, jestli vám povolí zasakování přečištěné vody, nebo jestli budete muset odvést vodu do nějaké vodoteče.

Jak uvádí Kejki je to nelegání a navíc i velice hloupé. Jen hlupák si dobrovolně zaneřádí vlastní pozemek splašky. Krom toho uvádíte, že na pozemku máte studnu. Ochranné pásmo studny od žumpy či DČOV (jako možného zdroje znečištění) je stanoveno vyhláškou č.501/2006 Sb., na min. 12m. Skutečnost, že v ní je "jen užitková voda" na věci nic nemění! V takovém případě by bylo Vaše jednání nejen hloupé ale i trestné. To už lepší pustit splašky do dešťové kanalizace a následně vodoteče. Což se ostatně děje téměř v každé vesnici.

Zrovna vesnice to moc není.Ze sousedů dostanu prd jak to maj řešený...

Proto se ptám tady co mám /nemám za možnosti

... se buď bojej něco kváknout nebo tam někde ta tajná vodoteč je a de do deštovky a pak do nedalekýho potoka. bo já nevim.

Není možný aby vyváželi 5ti kubikovou žumpu 2x do roka.

A na úřad se mi 2 nechce taky bych se pak taky rychle moh zase stěhovat.

Nic jak se psalo...budu muset najít finance na čističku...Ale ty barely mě budou pořád lákat, dát jich tam třeba 10, bez přepadu...třeba.

tajná vodoteč je a de do deštovky a pak do nedalekýho potoka

Tak je to bohužel u velkého množství starých baráků a je to silně nelegální a vždy bylo, starousedlíci pak tvrdí, že to vyváží a při tom mají přepad do dešťovky a v životě to nevyvezli.

Pokud bys měl prostor tak poměrně zajímavá varianta je kořenová čistička.

Kořenová čistička je dobrá jako finální prvek dočištění, ale ne jako primární způsob čištění odpadních vod. To bys musel prát jen mejdlem s jelenem, nádobí drhnout pískem a přesličkou a potřebu vykonávat na hnůj. Dvě vsi poblíž chtěli kořenovou čov zvolit pro centrální čištění a všichni byly proti vodoprávka, povodí, správce toku i ministerstvo které poskytuje dotace.
Kamzle chápu, že jsi v nelehké situaci, ale na to stačí selskej rozum, že tvůj návrh řešení je špatný. Možné řešní vidím v umístění betonové žumpy o dostatečné kapacitě nejlépe do obecního pozemku před domem nebo DČOV na zahradu pokud bude možné povolení výjimky a vyčištěnou vodu primárně využít jako užitkovou pro dům a zálévání zahrady a vnejhorším případě napojit do dešťovky pokud před barákem je. To by ses mohl dozvědět třeba v hospodě. V každé případě bych ani neuvažoval o řešení které by mohlo způsobit kontaminaci spodních vod.

v poho nechal jsem si vypracovat projekt, i ohledně místa a následné likvidace odpadu.

bude to klasická jímka nepropustná, studeň nevadí že je blízko.odvoz fekálií domluven se zemědělci v rozumném množství na základě potvrzení.

díky za rady