Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přenášení těžkých břemen

Zdravím,

leží mi v průjezdu kamenné sloupky (spíš sloupy), které bych potřeboval přemístit. Budou dost těžký, ale nemám vůbec odhad jak moc (sám s tím člověk samozřejmně ani nehne). Napadá někoho jak je co nejjednodušeji a nejlevněji přemístit? Mám strach, že když nakoupím zvedací pásy nebo nějaký lana a pozvu na to 10 chlapů, že s tím stejně nehnem a nebo to bude dost nebezpečný. Tak jen chci pro jistotu vědět, jestli někdo zvedal něco podobnýho a jestli by to mohlo klapnout.

Dík

No jeje! dva kusy trubky, dva staré klíňáky nebo kusy lana a čtyři chlapi s tím budou klidně utíkat. Troufám si tvrdit, že na kratší vzdálenost, bych to odstěhoval i sám. Ve čtyřech jsme nosili betonové železniční pražce a ty jsou plné železa.

Moje zkušenost.Tento problém jsem řešil loni na jaře.Mám podobné.Potřeboval jsem je přemístit cca 50 m.ale do mírnějšího kopce,Nachtěl jsem zničit zahradu machanizací a tak jsem to vyřešil následovně.Svařil jsem rám z u profilů.Obětoval jsem na to starší lyže na které jsem rám přišrouboval.Zhruba 10 m cestu jsem podložil smrkovými větvemi.vzpoměl jsem si že jsme jako kluci na nich lyžovali v létě.No a potom kladkostrojem,který jsem používal ještě když jsem dělal zabíjačky pomalu stěhoval.byla to fuška ale šlo to.Jde o vhodné kotvení kladky.Já jsem si vyrobil 3 kotvy které se zatlučou do země.přehodí se kotevní ráhno a uváže kladka.Poněkud složité ale musel jsem to zvládnout sám.

Kdysi jsem přemisťovala části betonového chodníku- cca 120x80x15, kvůli pokládce vodovodnítrubky. Je fakt, že jen asi 2m. Stačil mi k tomu starý sloupek od vrátek asi 10 v průměru, větší kámen na podložení a čtyři kusy metrové kulatiny. S tímto vybavením jsem to dostala kam jsem chtěla. Pokud přemisťuji věc, která už dosloužila, rozeberu ji na takové kusy, které unesu sama, třeba automatickou pračku.