Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Rozliaty metation

Zdravim,
Na zahrade sa nam v pivnici rozbila stara flasa s postrekom Metation . Udajne sa to uz koli toxicite nevyraba. Pivnica je viac menej zapustena v zemi, s dverami a jednym malym okienkom. Podlaha betonova. Akym sposobom to vycistit ? Uz je to asi 8 rokov co sa tam ta flasa rozbila a od vtedy tam nikto nebol. Je to bezpecne ? alebo co robit ? Rozklada sa casom ten metation ? Bojim sa tam napriklad pozametat, aby sa nejaky toxicky prach nedostal na kozu do pluc a podobne. Bojim sa tych svinstiev.
Diki

Podla udajov učinna latka by mala zdegradovat v prirodnych podmienkach po 73-245 dnoch,takže po 8-mych rokoch by už nemalo hrozit žiadne priame nebezpečenstvo otravy,problem može byt prach a vykryštalizovane zbytky organofosfatov,ktore pri zvireni prachu/zametanie/možu napr.pri vnikniti do oči posobit ako žieravina,takže použit ochranne okuliare,respirator,to by malo stačit....