Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém s formátem videa na DVD rekordéru

Zdravím,
potřebuji poradit s DVD rekordérem Panasonic DMR-EH55.
Nedávno fungoval OK.
Byl v servisu s DVD jednotkou.

Nyní se obraz v TV zobrazuje s tmavým horním a spodním okrajem (splácnutý obraz).
Když volím MENU (OSD), tak je to MENU pěkně přes celou 16:9 TV obrazovku.
Z toho soudím, že rekordér posílá do TV obraz správně, ale v rekordéru vertikálně zmenšený.
V tom rekordéru jsem nastavoval kde co a nemohu ho donutit zobrazovat TV pořady přes celou TV.
Jak v tom rekordéru nastavím, aby se obraz roztáhl nahoru a dolů?- přesně tak jak on sám zobrazuje MENU- OSD.
TV je nastavena na 16:9 a když hrál večerníček 4:3, tak bylo vše OK.
Když na TV nastavím automaticky, tak se obraz roztáhne, ale při zvoleném MENU není vidět jeho horní a spodní část.
Děkuji za jakékoliv info.

Nejak som nepochopil ten mix informacii - DVD rekorder prijma TV a vecernicek, ci co?

vseobecne tvoj problem bude v menu DVD rekordera a to konkretne asi to, ze tam je niekde nastaveny typ vystupu alebo typ TV na 4:3 letterbox. nastav tam ze mas 16:9 TV.

OK, chápu že jsem se asi nevyjádřil zcela korektně...
Televize je nastavena na 16:9

rekordér když přijímá pozemní signál analog v 16:9, tak na televizi to je splácnutý, ale když kliknu na Menu, tak obraz je sice dál splácnutý, ale Menu se pěkně zobrazí přes celou 16:9 TV.

V Menu toho Rekordéru Panasonic jsem nastavoval kde co, jak 16:9, tak 4:3 i jiné hodnoty, které tam jsou uvedeny, ale nemohu to donutit, aby ten obraz byl přes celou obrazovku. Ani nevidí rozdíl v tom, když nastavím ten či onen formát.

Navíc, když se to nahraje na DVD, tak i to přehrávané je stále splácnuté.

Přijde mě, jakoby se něco v tom rekordéru pokadilo a nechtělo se to roztáhnout, nebo to špatně nastavujeme.
Zkoušel jsem i tovární nastavení a pořád to samé.

Na fotce je vidět Menu normálně, ale splácnutý obraz.
Na telce jsou vidět nalepené pásky, toho si nevšímejte...
Děkuji

Navod
service.us.panasonic.com/OPERMANPDF/DMREH55.PDF
strana 23 vlavo dole, zmacknes tlacitko Functions - sipkou prejdes na Other (ostatne), potom Setup, TV Screen, a tam mas na vyber rozne Aspect Ratio, vyberes si 16:9 480i (ak mas staru rurovu TV) alebo 16:9 480p (ak mas LCD/LED TV)

P.S> a ak pouzivas HDMi vystup tak viz strana 63, aj pre HDMI je nastavenie "HDMI Output Display Aspect"

Děkuji velmi moc za Váš čas a ochotu mě pomoci
Ale na této stránce
http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&sour ce=web&cd=2&ved=0CDkQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.zsj iraskova.cz%2Fupload%2F%2Fdokumenty%2Fvypocetni-te chnika%2Fdvd_panasonic_navod_dmreh55_cz_p.pdf&ei=u dRDUoX9EsXFswamg4GIDA&usg=AFQjCNFHCaC3F_byA2CsK_mn J98dCiQeJQ&sig2=S_0oZRxWi9RD_EwE0WiXzQ&bvm=bv.5321 7764,d.bGE&cad=rja
strana 14
je stejný návod, co má "táta" doma a přesto se jedná o "naprosto jiný, odlišný výrobek".
Uživatel má doma na zadním panelu pouze Scart, nikoliv HDMI.
Ani to ovládací Menu neodpovídá, je zcela odlišné.
Znám jej skoro nazpaměť, protože jsem v něm zkoušel ledasco přepínat.
Už nevím, takže jdu teď volat přímo Panasonic, co mě řeknou.
Děkuji
EDIT: V tom rekordéru ať nastavím 16:9, nebo 4:3, tak je obraz stále stejný, obávám se, že před 3 týdny tento servisovaný DVD rekordér se zase asi pokazil... Vyměňoval se laser. Ale tuto jinou závadu asi neuznají.