Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem usazení vaničky z litého mramoru

Dobrý den, během rekonstrukce jsme se dohodli s instalatérem, že si vaničku usadí sám už k hotovému obkladu a pak se vanička začistí k obkladu silikonem (muž nechce vaničku usadit pod obklad kvůli manipulaci a případné reklamaci). Nicméně na co se chci zeptat. Máme sprchovou vaničku 90x90 z litého mramoru, je 3 cm vysoká a vypadá velice pevně a kvalitně. Na instalaci má v krabici přiloženy nožičky, celkem 5 ks. Je nutné i takovouto vaničku podezdít? Podložit ji třeba v jednom rohu u zdi (případně jak)? Jinak obezděna bude z vnější strany, aby se dal celý ten čtverec 90 cm obložit obkladem, pže vznikne kvůli odpadu pod vaničkou zhruba 10 cm sokl. Děkuji za rady

Gratuluji ke koupi, mám ji už tři roky a - super. Mám ji ale položenou na podlaze, bylo mi líto nevyužít její malou výšku a tak jsem šel s odpadovým sifonem pod úroveň podlahy - sifon je jen 6 cm vysoký. A také je jen u stěny, utěsněná silikonem. Ale nožičkám bych teda nevěřil. Stačí malý kaz v ploše, který z počátku není vidět a na malér je zaděláno. A reklamace? Ach, ach.
Když už ji musíte mít výše, volil bych yotong pod celou plochu. A pod vaničku musíte ale dát ten prevít co se dává pod plovoucí podlahy. On ten litý mramor vypadá bytelně, ale je to náramně choulostivá mrcha. A bacha na kyseliny (opatrně při čištění).

Dobrý den, chápu to tak, že celou plochu vaničky podezdít? Nestačí třeba Lko u té vnitřní strany a pak po vnějším obvodu vaničky? Děkuji. Jde mi o to, že když mi to ten instalatér usadí a napojí na odpad se sifonem, tak jak to pak můžeme celé podezdít, když už s tím nepůjde hýbat :(