Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Broušení řetězu

Dobrý den, při broušení řetězu na pilu, se má dle návodu každé 3 broušení změřit a popř. upravit pilníkem tui část článku řetězu, která udává hloubku řezu. Čím a jak to měříte, jaká má být hodnota rozdílu mezi špičkou řezné části a vrcholem vodítka pro hloubku řezu, brousíte to pilníkem či na brusce? Děkuji

Reťaz je spotrebný materiál, ako benzín a olej, brúsi sa neustále, profesionál zlikviduje za sezónu 6-10 reťazí, pilník je v vždy poruke na rýchle naostrenie, no málokto ho používa, nebude strácať čas ručným brúsením. Ak je reťaz tupá, jednoducho ju vymení za naostrenú.

Pri bežnej domácej príprave palivového dreva, 20-25 metrov, je životnosť reťaze 1-2 sezony, je vhodné mať 2 reťaze.
Retaz sa môže jednoducho pretrhnúť a zastavilo by to ďalšiu prácu.

Reťaz je do istej miery tolerantná na nepresnosti ručného naostrenia. Nikdo sa nijak extra nezapodieva meraním každého zuba. Ak máš problém aspoň približne dodržať základnú geometriu ostria, tak to proste odnes do servisu.