Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kuchyňská linka, pracovní folie, folie v kuchyni

Zdravím vás :-)

Potřebuji poradit, je plánovaná rk bytu, včetně kuchyně.
Avšak mám náročné požadavky jak na vlastní design tak na finance.

Proto se ptám,
1)jestli existuje nějaká odolná folie na pracovní desku v kuchyni ? Případně z čeho udělat povrch pracovní desky v kuchyni aby vydržela ?(nůž apod.)

1 ne 2 dříve se vylepšovaly desky obkládáním dlaždicemi. Má to i nevýhody, jako hlučnost, spáry a při odložení horkého se to prý ohřeje natolik, že se může někdo spálit (to jsem četl, moc tomu nevěřím).

Do kuchyne je veľmi vhodná pracovná doska zo žuly. Dodávajú to bežne kamenárstva s technickým vybavením na delenie a opracovanie hrán. Pre istotu zdôrazním, že žula nie je to isté ako mramor. Žula je geologicky staršia a tvrdšia. Je aj o dosť drahšia.

Všeobecne platí, že čím tmavšia žula, tým menej nasiakavá - to sa môže v kuchyni hodiť. Ceny sú pri hrúbke dosky 3 cm (na Slovensku) od cca 100 eur za meter štvorcový plus práca. Cena sa odvíja hlavne od kresby a farby žuly. Zhruba platí, čím tmavšia, tým drahšia.

Dizajnovo asi nič exkluzívnejšie neexistuje.