Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kuchyňská linka, pracovní folie, folie v kuchyni

Zdravím vás :-)

Potřebuji poradit, je plánovaná rk bytu, včetně kuchyně.
Avšak mám náročné požadavky jak na vlastní design tak na finance.

Proto se ptám,
1)jestli existuje nějaká odolná folie na pracovní desku v kuchyni ? Případně z čeho udělat povrch pracovní desky v kuchyni aby vydržela ?(nůž apod.)

Do kuchyne je veľmi vhodná pracovná doska zo žuly. Dodávajú to bežne kamenárstva s technickým vybavením na delenie a opracovanie hrán. Pre istotu zdôrazním, že žula nie je to isté ako mramor. Žula je geologicky staršia a tvrdšia. Je aj o dosť drahšia.

Všeobecne platí, že čím tmavšia žula, tým menej nasiakavá - to sa môže v kuchyni hodiť. Ceny sú pri hrúbke dosky 3 cm (na Slovensku) od cca 100 eur za meter štvorcový plus práca. Cena sa odvíja hlavne od kresby a farby žuly. Zhruba platí, čím tmavšia, tým drahšia.

Dizajnovo asi nič exkluzívnejšie neexistuje.