Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem auto do 20.000 kč

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat,jaké auto koupit do této cenové relace,tak aby bylo pojízdné a spolehlivé. Vím,není to moc,ale víc do toho dát nechci,jsem řidič začátečník. Ale v autech se vůbec nevyznám tak nevím. Předem moc děkuji za názory a rady :-)
myslel jsem něco takového..
http://www.sbazar.cz/martin11hrdlicka/detail/26535 25-prodam-vuz-fiat-bravo-rv-99-vse
http://www.sbazar.cz/Kent1079/detail/2938261-proda m-fiat-bravo-16-16v-76kw-rv1997
http://www.sbazar.cz/jingls/detail/1348234-rok-vyr oby-1996-66-kw-stk
http://www.sbazar.cz/ingencompany/detail/1991899-v w-golf-3-rv96-barva-cerna-18
http://auto.bazos.cz/inzerat/26616659/Opel-Vectra- 20-16v.php
http://auto.bazos.cz/inzerat/26952072/VW-Golf-16i- JOKER-rv97-1majdovoz-D.php

Na začátečníka nejseš žádnej troškař, krom těch golfů se díváš na auta s výkonem od 90 koní nahoru, ideální na machrování a rozstřelení.
Je jedno, co z toho koupíš, za ty peníze to bude všechno ojetej vrak, u kterýho můžeš čekat cokoliv, jen ne tu spolehlivost. Osobně bych se podíval na ty dva Golfy, mají nesmrtelný 1,6l motory, náhradních dílů všude mraky. Něco jako výměnu rozvodů bych u takových starých aut asi oželel, cena za výměnu by byla za půl auta.

A jako začátečník si hlavně buď vědom svých nezkušeností. Nedávno se tu u nás jeden 19 letej frajírek rozstřelil v zatáčce pod kopcem. Spolujezdec ve špitále, řidič má v zatáčce pár svíček a hromadu kvítek.

Ten Opel už dávno nebude mít takový výkon, jako v letech mládí. Motor bude tichý(1), bude žrát olej a to tak, že poměrně hodně - je to taková standardní vlastnost u těch motorů. Hodně by mě překvapilo, kdyby to tak nebylo. Bude to jezdit a bude reznout, pokud už není např. u rezerva a v zadních podbězích prorezlý. Pokud to má udělané rozvody, tak ok, pokud ne, tak cena za to je asi polovina ceny vozu.

(1) jestli ne, je něco hodně špatně.

Já jsem asi staromódní... za dvacku bych vzal nějakou Felicii, kterou opraví v každé vesnici snad tucet fachmanů za pivo a náhradních dílů je nepřeberně a za pusu. Každé z těch aut nahoře je nejspíš před smrtí. Kdo by prodával taková auta tak lacino, když by se opravdu nejednalo o šrot?

Kdo by prodával taková auta tak lacino

Třeba kvůli hodně velkému převisu nabídky nad poptávkou... Felicii? Nevím nevím, ty jsou stejně před/po smrti jako ty odkazované vozy. Navíc ta kastle je furt Favorit a to bych nechtěl někam narvat. Neříkám, že třeba ta Vectra je na tom násobně lépe, ale pořád má v tomto ohledu lepší základ.

Filuto a opravené totálky znovu oživené a auta svařená ze dvou a více jsou bezpečnější než Feldy? Vím o čem mluvím. Taky jsem se před mnoha lety nechal tato napálit. Ta 405ka vypadala krásně a po projetí jedny pořádný díry na cestě začaly praskat svary na oodlaze.

Za dvacet klacků toho asi opravdu moc nebude, možná ani ten Golf, který bude v nějakém ucházejícím stavu každý z těch aut bude vyžadovat prvotní investice, opravdu málo kdy se poštěstí že koupíš auto za takovou cenu a jezdí bez nějakých větších problémů, já jsem cca před 3 lety pořídil VW Polo C86 opravdu krásný zachovalý kus za 7000,- absolutně bez koroze, motoricky také dobré, dělal jsem pouze těsnění pod hlavou, zadní pakny, olej v motoru, filtry, přihlásil jsem to, poplatil eko, udělat na tom pár věcí a celé to vyšlo na nějakých 15 000,- s tím že v tuto chvíli je auto ve stavu "sedni a jeď" ale Polo jako takové co bylo po C86 bych nedoporučoval protože všechny hnily a za těch 10-15 tisíc to jsou všechno sebevraždy, co se týče Golfu tak je dobrá volba 1.6 nebo 1.9TDI ale to opět záleží na stavu většinou takovej motor bude mít nalítáno přes 300 tisíc, o FIATECH nemluvím, je pravda že pro začátek jen lepší něco bezpečnějšího a hlavně musí být mládenec rozumný jak jsem to vyřešil např. takto mému synovi bude teď 19 a už rok jezdí s BMW E39 530D a žádný problém auto si osahal, jezdí z rozumem spotřeba tam je také pěkná okolo 7 litrů a hlavně je to bezpečné, někdo může namítat že je nesmysl aby se začátečník učil s autem co má dvě stě koní je to věc názory.. ale teď jsem trochu odskočil od tématu.

No nevím jestli dvakrát více ale neuváděl jsem to z důvodu toho že bych něco doporučoval napsal jsem to jen tak obloukem, doporučil bych třeba to Polo pokud najde dobrej kus tak mu něco zůstane i na počáteční opravy.. S tou naftou do města je to opravdu nesmysl hlavně na krátký trasy ale syn to má převážně na delší trasy denně 50 km do školy cesta tam i zpět + ten pojezd po městě ale je město jako město třeba u nás ho projedete krásně semafory nejsou zácpy jak kdy takže to auto určitě vydrží.. záleží co je pro tazatele priorita ten naftovej Golf by nemusel být až tak špatná volba ale záleží co najezdí kde a kam jezdí..