Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučte prosím, vhodnou motorovou pilu

Zdravím, potřebuji koupit pro tatíka nějakou mot. pilu. Používá na chalupě k řezání dřeva na topení starou Husqvarnu, která má nejlepší léta za sebou a dodělává. Chtěl by zase stejnou značku, ale když jsme se dívali na Netu, tak mu z těch cen spadla brada...
Existuje podobná pila jiné značky, která je spolehlivá a výkonná ? Ocením osobní zkušenost. Díky za odpovědi.

Ak spolahlivosť, tak Stihl.
Možno sa u niektorého predajcu ešte nájde, Stihl 250, jej výroba skončíla, na tento model boli cenové akcie. Je to pila vyrábana 20 rokov bez zmeny konstrukcie, najprv ako Stihl O25, po modernizácii zapaľovania a karburátoru + úprava desingu plastov, Stihl 250. Síce 2,5 KW, na palivové drevo postačuje, ako bonus je nižšia hmotnosť pily.

Výkon 3,5 KW pri palivovom dreve je zbytočný, tieto výkonnejšie pily mávajú širšiu reťaz, teda širší rez, co je u palivového dreva s priemerom pod 40 cm zbytočné. Ak sa však režú kláty s velikým priemerom, 40 cm a viac, potom je požiadavka na vyšší výkon v poriadku.

Dobrý den, prodejem zahradní techniky se zabýváme již přes deset let. V naší nabídce najdete širokou škálu kvalitních motorových pil od ověřených výrobců. Díky naším mnoholetým zkušenostem vám můžeme zaručit super servis.
Pokud máte zájem o placenou reklamu, prohlédněte si ceník. Upraven i nick. (karel)