Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučte prosím, vhodnou motorovou pilu

Zdravím, potřebuji koupit pro tatíka nějakou mot. pilu. Používá na chalupě k řezání dřeva na topení starou Husqvarnu, která má nejlepší léta za sebou a dodělává. Chtěl by zase stejnou značku, ale když jsme se dívali na Netu, tak mu z těch cen spadla brada...
Existuje podobná pila jiné značky, která je spolehlivá a výkonná ? Ocením osobní zkušenost. Díky za odpovědi.

Desítka je na motorovku na zahradu velmi slušný rozpočet - klidně bych doporučil aktuálně akční STIHL MS 251, případně nižší model MS 231. Se Stihlem mám vynikající zkušenosti i v profi nasazení, a nedám na něj dopustit - jsem tedy trochu zaujatý v jeho prospěch. :-)

mam hecht945 uz druhy rok porezanych cca 30m3 agatu do krbu....ziadny problem,bezi ako za mlada,je to pila jednoducha,dost silna, mozem len doporucit ked hladas lacnejsiu variantu ...ked sa dobre zabehne a pouzije dobra zmes sa nema co pokazit...cena dobra,ako stvorena na chalupu k priprave dreva na kurenie.ja osobne som s nou spokojny ..

Nedávno jsem řešil to samé, takže moje doporučení:

Dolmar PS-420SC

kromě jiného: antivibrační uložení rukojeti, všechny funkční díly z oceli (žádný plast) navíc některé z nich z dražších profi sérií, kompletně vyrobena v Německu (Hamburg).
Vynikající výrobek, pokud není cílovým určením těžba dřeva v lese.

Ak spolahlivosť, tak Stihl.
Možno sa u niektorého predajcu ešte nájde, Stihl 250, jej výroba skončíla, na tento model boli cenové akcie. Je to pila vyrábana 20 rokov bez zmeny konstrukcie, najprv ako Stihl O25, po modernizácii zapaľovania a karburátoru + úprava desingu plastov, Stihl 250. Síce 2,5 KW, na palivové drevo postačuje, ako bonus je nižšia hmotnosť pily.

Výkon 3,5 KW pri palivovom dreve je zbytočný, tieto výkonnejšie pily mávajú širšiu reťaz, teda širší rez, co je u palivového dreva s priemerom pod 40 cm zbytočné. Ak sa však režú kláty s velikým priemerom, 40 cm a viac, potom je požiadavka na vyšší výkon v poriadku.

Dobrý den, prodejem zahradní techniky se zabýváme již přes deset let. V naší nabídce najdete širokou škálu kvalitních motorových pil od ověřených výrobců. Díky naším mnoholetým zkušenostem vám můžeme zaručit super servis.
Pokud máte zájem o placenou reklamu, prohlédněte si ceník. Upraven i nick. (karel)