Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sháním rozsvěcovač a stmívač

Dobrý den,
potřebuji poradit sháním rozsvěcovač a stmívač na 230V ??
Když přivedu napětí do rozsvěcovače tak potřebuji aby se mi žárovky pozvolna rozsvítily do plného výkonu a když napětí odpojím tak zase aby mi žárovky pozvolna zhasly...
Prosím o radu.
Dík

Ujasni si co chceš. Realizovat pozvolné rozsvěcení po přivedení napětí není problém. Ovšem jak chceš udělat to pozvolné stmívání, když odpojíš napájecí napětí? Pokud by to měla být třeba LED nabo 12V halogenka, tak by šlo uvažovat o nějakém kondenzátoru, který by to stmívání zajistil. Ale to bys musel napřed definovat parametry. Jaké napětí, jaký příkon, jaké časové konstanty.

Si ochotny akceptovat ze by to malo 25kg a velkost ako kufor? Myslim tie baterie :D
Ujasni preco chces aby to svietilo po odpojeni 230V, ptz to je kravina. Pouzi proste nejaky zapinac/vypinac s postupnym zapinanim stmievanim, a az potom az sa to uplne zotmie to odpoj od 230V