Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem malování pokoje - jaký typ primalexu

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu. Koupil jsem primalex Standart, ale je tam uvedeno, že se hodí na malování spíše garáží, chodeb, skladů atd. Dá se použít na malování obytných místností? ( v panelovém domě ). A ještě bych se chtěl zeptat ohledně malování barevnými barvami Primalex decor. Můžou se ředit vodou? A je potřeba je nanášet ve dvou vrstvách? Díky.

Rozdíl mezi Primalexem standard, plus a Polar, je hlavně v bělosti nátěru. Standard je z nich nejméně bílý, je nažloutlý až trochu do okrova. Plus je už docela bílý, ale vytváří dojem teplosti nátěru tím, že je též ještě trochu nažloutlý. Primalex polar je sněhově jasně bílý. Polar také obsahuje více pojiva, je dobře otěruvzdorný.
Pokud nevadí nažloutlost nátěru, lze samozřejmě do bytu použít i standard.
Primalex decor nevím jistě, ale bude to asi Primalex plus, natónovaný barvou (nepracoval jsem s ním).
Primalex polar se k barvení nehodí. Vlivem velkého obsahu běloby se s barvou "pere" a výsledkem jsou fleky.
Všechny malířské nátěry jsou vodou ředitelné. K docílení dokonalého výsledku je vhodné provést vždy dva nátěry.

Jak píše Moas, Standart nekupovat. Po čase se o něj nemůžeš opřít, protoře v tu ránu máš košili bílou. Používám jenom Plus. Polar jsem jednou vyzkoušel, je opravdu znatelně bělejší, ale vzhledem k ceně mi nepřišel zase tolik estetičtější než Plus.Přišlo mi to zbytečně moc peněz za trošku lepší bělost, tak jsem se vrátil k Plusu. Standart nedávám ani do garáže, to už je lepší vápno.
Jinak se dá barvit klasicky přísadami a krytí záleží na odstínu a bervě. Žluté tony kryjí super, ale třeba modrá už má co dělat i při dvou nátěrech, pokud není jen světlá bleděmodrá. Celkově bych řekl, že čím tmavší odstín, tím hůře kryje, ale může to být jen můj dojem.

Primalex standart má hlavně jiné složením - na obytné místnosti bych ho nepoužíval (použít primalex plus nebo polar).

Já jsem používal do obytných místností primalex plus. Po novém složení (vyšší bělost) jsem ho přestal používat z důvodu že špatně kreje. Zkus barvu Remal plus - dobře se tonuje a perfektně preje a ještě ušetříš :-)