Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NABÍJEČ baterií NiCd 100Ah + oživení baterií

Prosím o názor na nabíjení baterií NiCd v sadě 126V 100Ah pomocí výše zmíněné "nabíječky", která by podle mne mohla působit "impulzně" a tedy oživit baterie. Osobně se mi líbí více verze s tlumivkou, ale rád poznám názory druhých.
Dále by mne zajímalo, jakým způsobem lze oživit NiCd louhové baterie, které dlouho stály, nebo alespoň jak spolehlivě posoudit jejich faktický stav. Louhovky jsme měli na vojně, ale už je to moc dávno ... případně pokud někdo máte informaci o někom, kdo se repasí zabývá, budu rád a každý kontakt.

Děkuji Mirek

Ne, C5 je kapacita pri vybijeni po dobu 5h(z plna do prazdna). 100Ah je obvykle udaj pri C10 nebo C20 a rychlovybijeni je trochu(C1 podstatne) horsi nez pozvolny, takze c5 tipuju tak na 80Ah(presnejsi udaje rad doda vyrobce clanku... no asi ne). Takze by voko 16A.
Jinak, to zapojeni je _PRASARNA NEJHRUBSIHO KALIBRU_. Ne ze bych nevedel, ze to sam vis a ne ze by nebylo docela funkcni:-) - jo, to je jen za podobnej stouchanec za komentar u 96 bilejch LED napajenejch z 220 naprimo.

Áha, takže výrobcovy parametry ... hmm, to bude asi problém, takže moc děkuju za stanovení toho proudu "přes palec" ;-).
- No, a k tomu zapojení - je podstatnej rozdíl mezi napětím z trafa nabíječky a napětím z oddělovacího bezpečnostního trafa (u kterého nemohu regulovat napětí, tak to řeším tlumivkou)? Odpovím si sám: Moje zapojení je s ohledem na konstrukci bezpečnostního trafa bezpečnější, leč možná nezvyklé.