Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozvod TV po domě

Zdravím, momentálně předělávám dům a potřeboval bych poradit jak udělat rozvod koaxiálu k tv. Momentálně je vše vedené po zdech a napojené obyč. rozdvojkama. Teď bych to chtěl dát pod omítku a do krabiček. Situace je taková, na střeše rd je anténa se zesilovačem (stará kolorka), od ní vede koax. a na konci je trafo k napájení zesilovače. A potřeboval bych poradit jaký rozbočovač min. pro 3 tv koupit a jak to zapojit. Nějaky rozbočovače jsem na netu našel, ale všechno se to připojuje přes ty šroubovací konektory, ale na tom koaxu od antény je ještě rovnej konektor s napájením bez závitu, tak nevim jak to spojit a nějaký redukce se mi tam moc nechce dávat. Díky za tipy

Pokial prerabas dom sprav hviezdicovite rozlozenie kabelaze, cize kazda zasuvka vlastny kabel. Dovod je viacero a mne sa nechce ich vymenovavat vsetky spomeniem napriklad len univerzalnost takto strukturovanej kabelaze (moznost zapojenia viacerych satelitov a pod).
F-ka nech ti problem nerobia, ich nahodenia a praca s nimi je velmi lahka a takto vytvoreny spoj netrpi neduhmi ako u inych konektorov. Aj preto sa pouziva v praxi prakticky uz len F-ko.
Hore na strechu, kde sa ti budu zbiehat vsetky kable mozes pouzit hocico od zlucovacov az po switche a opat vyuzijes to, ze takto spravenu kabelaz mozes pouzit aj na ine technlogie (napriklad spominany satelit).