Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dá se koupit tzv. "all in one" v el.nářadí?

dobrý den
protož mi postupně odešly pracovní nářadí, plánuju si koupit nové. Jde o vrtačku s příklepem, úhlovou brusku, okružní pilu a možná i přimočarou pilu. Nechci žádně profi nářadí, spíše hobby. Taky jsem takové měl a na moji práci to stačilo. bohužel po asi 10ti letech vše najednou odešlo.
co jsem měl a co sháním:
úhlová bruska - příkon 500W, přůměr kotouče 115, otáčky 11000/min
vrtačka - příkon 500W, příklep-vrtání, přepínač směru otáčení, otáčky až 3000/min
okružní pila - příkon 1100W, prořez 60cm, otáčky 4500/min
přímočará pila - tu sem neměl, ale taky bych bral příkon kolem tech 500W, řezání pod uhlem

jak jsem psal, nechci profi nářadí,stačí pro kutily za nějaký rozumný peníz. Co jsem tak koukal tak od Fermu njsou moc drahé věci. Chci se ale zeptat na váš názor od koho brát? Když vezmu bosh nebo narex tak si připlatím za zančku, a to moc nechci. Nářadí chci na semtam. Nevíte jestli nabízí nějaký obchod nějaký balíček těchto věcí za jště lepší cenu??

děkuji

flexu mam od ETA. a spokojenej
vrtacku mam od ferm (potreboval sem ji na jeden kseft a uz ji mam asi 5 let)
u akuvrtacky bych do neznackove nesel... ani narex se mi v tomhle pripade nelibi. u akuvrtacek jedine makita
okruzni pili si muzes koupit od woodstar s pravitkem. nebo jakoukoli jinou za par stovek

a primocarka taky makita.. za 2200kc mas suprovou primocarku

a v sade bych si to nikdy nekupoval...

jinak mafl je dobrej od makity. vrtacka od narex a to same u flexy

Pokud se jedná skutečně o hobby použití, klidně bych nakoupil věci někde v Tescu, Baumaxu a podobně, po několika stovkách. Jen aku nářadí by chtělo lepší kvůli bateriím. Ono to made in China už není až takový šmejd jako v minulosti. To proto, že prodejcům trochu udělala problém dvouletá záruka a ani jim se nechce všechno nářadí pořád měnit nebo vracet peníze. Tak si na výrobce v Číně došlápli a vyložený šmejd nechtějí. Osobně mám takového nářadí kupu a používám dost často. Až mě překvapuje co dnes taková vrtačka z Číny za 500,- vydrží.
Například pro výsev a sadbu míchám substrát ve velké nádobě vrtulí jako kdyby to byla barva. Potom, co jsem tím zničil narexku, jsem vzal levnou čínskou vrtačku... už ji na to používám pět let. Zatím jsem u ni trochu vyviklal uložení vřetene, motor se zdá nezničitelný. Měl jsem rozdělaných mnoho vrtaček, levných i značkových.
U značky Bosch hobby řady jsem zjistil na motoru jen kluzná ložiska, která moc nevydrží. U Číny za pětikilo jsou kuličková. Úhlovou brusku také z číny jsem mnohdy rozpálil tak, že jsem práci musel přerušit proto, že jsem ji neudržel v ruce. Mám tři asi pět let. Zatím neshořela žádná. Jen je u nich potřeba občas promazat vnitřní kluzné ložisko talířového kola. Je špatně mazané a po čase se vydře.
Můj dnešní názor je, za tu cenu za kterou se to prodává to udělá práce až dost. Navíc dvouletá záruka stále ještě platí a velké obchoďáky s reklamací většinou nedělají problémy.

Taky nakupuju naradi z lidlu, vydrží hodně a hlavně jsem neměl žádnej problém s reklamací. Měl jsem velkýho mafla a řezal jsem s ním modřínový desky po délce (síla 8cm) tak jsem ho na tom uvařil, byla to moje blbost, ale při reklamaci mi peníze ochotně vrátili, což se jen tak nevidí. Kamarád truhlář měl profi brusku festool za x tisíc a jednoho dne mu chytla v ruce a aby ji uhasil tak ji polil vodou a při reklamaci se mu jen vysmáli.