Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odpor-vadí že je horký?

Dal jsem před pc ventilátor odpor, abych snížil otáčky z 2200 na 1300, ale nejsem si jistý jestli vadí to, že ten odpor je tak horký, že se o něj dá spálit.Nebo to je normální u odporu?

Není jednodušší než odpor zařadit do přívodu malý regulátor s termistorem, nebo PWM regulátor s 555 a řídit si otáčky bezztrátově?
Nebo když to mermomocí musí být odporově, tak co takhle do přívodu pokusně zařadit žárovičku do baterky? U té nevadí, že hřeje, je to jedna z jejich vlastností.