Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rekonstrukce střechy

zdravím, mám zahradní zděný domek zhruba 4x5m se sedlovou střechou s taškami
z důvodů stínění a nevyužití podrovních prostorů jsem se rozhodl že z ní udělám pultovou

2zji105.jpg

použiju staré tašky i trámky, pouze je položím s mírným sklonem

zajímalo by mě jaký minimální sklon si můžu dovolit a jestli můžu mít štít zvednutý a podezděný jen pod trámky nebo ho musím mít plný kvůli větru. strop je rovný
díky

Minimální sklon střechy podle použití krytiny se dá snadno najít na internetu, například zde:
http://www.krytiny-strechy.cz/technicke_info-k-nav rhovani-strech/doporucene_sklony_stresnich_krytin_ dle_csn/

Zda podezdít štít, nebo ne, je otázka ke zvážení. Jak moc vám tam fouká vítr, nebo zda je to v nějaké uzavřené lokalitě a tudíž jestli hrozí, nebo spíš nehrozí nebezpečí zvednutí tašek větrem. No a taky trochu estetické hledisko. A třeba máte nějaký přebytečný materiál, tak ho tam dáte, i když byste nemusel.

díky za odkaz
podle tabulky to vychází na 22-30°pro pálenou tašku, což si myslím, že pro pultový typo střechy není reálné, aspoň ne pro mě na zahradní domek (šopu)
aby měla rekonstrukce smysl, musel bych mít maximální sklon 15°a to už je také docela vysoká podezdívka