Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Maly polomer zakryvenia a priamociara pila

Nazdar,
Chcem sa opytat, ako sa vyrezavaju s priamociarkou obluky do dreva s polomerom zakryvenie len 1cm ? Aky list na to zvolit ?
Idealny by bol nejaky taky list, ako sa pouziva v lupienkovych pilach. Treba mi vyrezat jeden atypicky tvar s oblukmi a mam len priamociaru. Kupovat nove naradie pre to sa mi neoplati, pokial existuje nejaky sposob ako to spravit priamociarou. Mate niekto predstavu ? Su na to nejake specialne listy ?
Dakujem

No samozrejme pouzijem aj pilnik, ale to len na dokoncenie. Hruby tvar by mi trebalo vyrezat niecim.
Prave ma napadli frezovacie vrtaky, ako sa s nimi robi ? Nemal som tu cesteste :) Aky by sa mi hodil ?
Stojan na vrtacku tusim niekde mame, takze ak by som tam dal frezovaci vrtak, bolo by po probleme. Teoreticky, neviem ako sa s nimi robi a ci sa oplatia.