Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Senzory výšky hladiny

Zdravím všechny kutily,
má problém s hlídáním výšky kapaliny. Je to k zalévání rostlin do podmisky (pod květináčem) a hlídání stavu hlavní nádrže s vodou.
Použil jsem obvod NE555 a jako čidla 3 NEREZOVÉ dráty
První dva jsou téměř na dně a třetí je na horní hranici hladiny
1 GND
2 MIN hladina- jakmile se voda přestane dotýkat tohoto drátu, začně se napouštět
3 MAX hladina- jakmile se voda dotkne (stav čerpání) tohoto drátu, přestane se napouštět
Jenže zjišťuji po asi 14 dnech provozu, že dráty i přes to, že jsou z nerezové oceli (tuším- protože vůbec nemagnetizují, 1 mm průměr), tak asi oxidují, nebo možná galvanizací (12 V + odpor 100K) dochází k nějakému jevu, že se dráty potahují bíložlutým povlakem...
Z počátku totiž jakmile se voda dotkla (3) drátu, čerpání se zastavilo.
Ale nyní se zastaví až je (3) drát ponořen asi 3-5 mm.
Obávám se, že časem se to ještě zvýší a podmisky začnou přetékat- čerpadlo nedostane pokyn (3) STOP.
Máte někdo zkušenost, co je vhodnější k použití hlídání výšky kapaliny?
Jaký materiál, drát...???
Děkuji pěkně

Také dobrý nápad, ale je tam málo místa. Podmisky jsou velké jako květináč.
Nejlépe viz foto:
Na fotce je zkušení kousek, který hodlám přes zimu vylepšit podle zjištěných zkušeností.
Zatím zvažuji opět plexi, eLko (tvar L), takto:
- dole zahnuté pod květináč, plexi nemůže vyskočit, vypadnout, zvednout se...
- směrem nahoru (mírně otevřený úhel, podle květináče a podmisky), v stojaté části budou dráty, celkem 3 (GND, Min, Max)
- nahoře opět svorkovnice
- možná to bude podobné tvaru Z, svorkovnice by byla zcela nahoře, ve vodorovné části

Mělo by to výhodu, že mohu s květináčem mírně, omylem pohnout, teď hrozí posunutí čidla a nezalévání, nebo přelití...
Teď totiž sedí květináč s podmiskou na plexi- čidlu...

Děkuji