Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zkušenosti se zastřešováním kurtu

Chtěl bych poprosit někoho fundovaného, zda-li by mi mohl poradit ohledně vhodného výběru technického řešení zastřešení sportovní plochy. Samozřejmě jsem hledal takže se nabízejí nejspíš 3 možnosti - montovaná ocelová konstrukce, nafukovací hala, jiná konstrukce (dřevostavba? zcela jiné řešení?). Jedná se mi především o posouzení kladů a záporů (ceny pořizovací a provozní). Dále pak z hlediska stavebního zákonu (předpokládám, že na nafukovací halu nebudou takové nároky). Jedná se o klasický tenisový dvorec pro komerční využití a prodloužení jeho využívání i mimo hlavní sezónu.

Díky za rady a tipy

Tak samozřejmě se budou řešit věci jako energetická náročnost, požární zprávy apod. Spíš jsem měl na mysli někoho, kdo má třeba už nějaké zkušenosti, např. s tou nafukovací přetlakovou halou, která se využívá často, ale všude na webu píší, že je dost drahá na provoz.

Řekl bych, že nafukovací hala je záležitost vhodná pro dočasné zastřešení přes zimu, alespoň tak to u nás řeší místní tenisový klub. Ocelová konstrukce je pak asi spíš pro celoroční provoz, nevím jak je to pak s vytápěním apod. Určitě se ještě dělá zastřešení z dřevěných příhrad, ale jaký jsou výhody/nevýhody proti těm z oceli netuším.

Zkusil bych proto poptat konkrétní firmy a ty mohli nějakou tu předběžnou kalkulaci poskytnout. Např.
Nafukovací haly - www.interhall.cz , Montované haly - www.haly-hwt.cz stačí googlovat pro lokálního dodavatele.