Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rychlé blikání led směrovek

Zdravím. Dostal jsem od známého, co rušil obchod několik led žárovek.
Po výměně mi zadní obrysovky s brzdovkama svítí v pořádku. U blinkrů se mi ale výrazně zvýšila frekvence blikání. Zjistil jsem, že se musí přidat paralelně ke každé ledce ještě výkonový odpor, který stojí okolo 120 kč.
Nestačil by standartní obyčejný odpor používaný na plošné spoje?
Nemáte třeba jiný fígl, jak to blikání vrátit na původní mez?

Tak nakonec jsem zmíněné ledky do blinkrů známému vrátil. Vypadali ve světlech pěkně, ale zrychlené blikání se mi nepodařilo nijak odstranit. Velké odpory, co se kvůli tomu paralelně k ledkám zapojují jsem odmítl dát, kvůli jejich vysoké teplotě a možnému požáru auta a celkové nesmyslné koncepci.
Červené ledky jsem ale ponechal, protože vypadají dobře a i nakonec nezatěžují tolik odběrem baterii.