Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Motivační krmítko pro kočku.

Máme bytovou kočku - ven nechodí a když ji pustíme, snaží se zalézt někam pod keř (možná to nějak souvisí s tím, jak se k nám dostala - někdo nám ji hodil jako kotě za plot a než jsme se ji ujali, byla několik dní zalezlá pod keřem). Aby měla nějaké rozptýlení (a netloustla) snažíme se jí dávat granule tak, aby měla nějakou aktivitu než se k nim dostane. Takové ty děravé míčky, do kterých se granule nasypou se nám neosvědčily, zkoušíme jí dávat krmení v krabici od bonboniéry s prostřihanými dírami, aby musela do té krabice strčit a granule se vysypaly, ale ani to není dokonalé.
Máte někdo lepší řešení?

když ji pustíme, snaží se zalézt někam pod keř

Každá kočka, žijící jen doma a neznající venček, se tam bojí (pozná se dle toho, že leze po břiše) a snaží se někam zalézt do bezpečí, obvykle někam, od kud se nedá vydolovat. Jestli máš zahradu a není blízko železniční trať nebo frekventovaná silnice, tak je venčení kočky žádoucí. Naučí se zamňoukat když bude chtít na WC. Venku si čase zvykne, chce to trpělivost.
A proti tloustnutí je jediná rada (je kastrovaná?). Méně krmit. Ostatně jako u člověka, též omezit příjem kalorí.