Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sekacka "zere" olej, tecumseh Vantage 35.

Ahoj, chtel bych poprosit o radu. Jedna se o sekacku s motorem Tecumseh Vantage, praskla mi ojnice, ojnici jsem dal novou, motor jede v pohode, komprese taky v pohode. Ale sekacka od te doby zere olej, pomerne dost. Kdyz sem pulil motor tak mi bohuzel z karteru vypadli obadva ventily, takze sem nevedel ktery kam prijde, je mozne ze mohou byt prohozene? Nebo ze by motor zral tolik oleje pres krouzky? Po cca hodine sekani mi to zalepi jiskriuste u svicky vrstvou nespaleneho oleje.

Diky za rady

Pokud se olej dostává ve velké míře do spalovacího prostoru, nemají s tím ventily nic společného, jedině snad, že by byly ve velké míře vydřená vodítka ventilů.
Pokud ale před poruchou motor olej nebral, tak to tam nebude.
Ani "rozhozená" klika, ojnice lze vyměnit bez rozlisování, tak k tomu není důvod.
Pokud motor před poruchou olej ve velké míře nebral, nedá se předpokládat, že by to bylo značným opotřebením.
Možné příčiny: Prasklá ojnice udělala rýhu do stěny válce a tudy olej uniká. To by se ale dost projevilo na kompresi.
Nejpravděpodobnější příčina: Při montáži praskl stírací kroužek. Ten nejvíce dole, má drážku a otvory, praskne velmi snadno. :puff: