Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lednička nezhasíná světlo

Dobrý den, ne že bych nevěděl, jak zhasnout světlo v lednici :-), ale ono se jednoduše nezhasne: jen se ZTLUMÍ jeho INTENZITA. Odzkoušeno přímáčknutím dveřního vypínače. Dokonce světlo v naprosté tmě nepatrně vychází ze zavřené chladničky těsněním.

Jde o něco podobného, máme ji 4 roky. Vyměnil jsem tam sice původní vadnou žárovku za neoriginální, cca 30 let starou. Ale už nevím, jestli ta originální nesvítila uvnitř náhodou taky :-D.
Źárovka je z patice vyšroubovaná, co to jde.
Nechápu, proč se intenzita světla při zavření dveří POUZE ZTLUMÍ?? Možná je to důvod, proč skonala původní žárovka?

Lednice je přímo v zásuvce jako jediný spotřebič.
Ale když byla kdysi ve stejné zásuvce stará lednice a stará mikrovlnka najednou, vyhazovala mikrovlnka jistič. Tak se přepojil jeden drát ze dvou na tom jističi na jiný volný jistič ve skříňce. Ta stará Calexka přitom uvnitř nesvítila..její dveřní spínač vypínal.

Píšu, protože netuším, jestli to může mít souvislosti. Jinak jsou v bytě hliníkové rozvody. Celkem často se vypaluje zásuvka na chodbě, kam se zapojuje pračka z koupelny - ale tam to vidím na namáhání svorek zásuvky z neustálého vytahování a zasouvání vidlice pračky (to vyřeší asi až rekonstrukce koupelny a zásuvka v koupelně).

To je schválně, že se nezhasne, jen zeslabí. Jednou jsem to našel v návodu, zdůvodnění mi ovšem přišlo tak hloupé, že si jej ani nepamatuji :-) Prolistujte si návod, určitě to bude nějaká super geniální patentovaná funkce která udrží maso déle čerstvé nebo já nevím co.
EDIT: jó, už vím. Má to nějak "přihřívat" vnitřek když je lednička umístěná v příliš chladném prostředí. Snad se to dá vypnout nějakým vypínačem vevnitř (aspoň u Bosche ano).

Díky za odpoveď. V našem případě se jedná o ledničku Bosch, mrknu do návodu a uvidíme. Nicméně já na to nezhasínání přišel tak, že lednička praticky nevypínala, kompresor jel téměř nonstop a to mi neřišlo v pořádku. Navíc se začala namrazovat na vnitřní zadní stěně pro mrazákem. Po vyjmutí žárovky (původní klasická vláknová) chladí lednička normálně a komresor jede krásně jen občas.

Jenom k problému.Já Jsem je už to hodně roků asi po dvou letech provozu lednice zjistil že je propálený kryt světla.Tak nějak mě nedošlo že tam stále svítí žárovka.Zase po hodně dlouhé době jsem začal přemýšlet proč se kryt propálil a taprve potom mě docvaklo že v lednici stále svítí světlo.Netroufám si odhadnout kolik roků.Fakt že mě to nedošlo i když lednice včetně mrazáku nic moc.Nepátral jsem po příčině a vyhodil žárovku.Od té doby už máme lednici asi třetí.No a mám za to že světlo zhasíná neboť to chladí dost.Ale asi tu žárovku nebo teď už možná ledku preventivně odpojím.Na co světlo v lednici.