Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem osvětlení v SDK pod polystyrénovém zateplením

Dobrý den všem,měl bych dotaz ohledně chystaného zateplení ve všech bytech polystyrénem o síle 10cm následně nalepení perlinky a štuk na závěr.Ve všech bytech se chystá tato úprava avšak já sám jsem si chtěl snižovat strop ze sádrokartonu a to zhruba o 17cm.Po této upravě to mám v plánu nadále ale nebude vadit do sadrokartonu zabudovat osvětlení.Vznikne mezera 7cm která nevím jestli bude dostačujcí pro osvětlení,nebude vadit že nad osvětlením je polystyren?Díky za každou odpověď

Polystyrén se bude lepit ke stropu a ještě přichytávat těma hmoždinkama dále se nalepí perlinka a vyštukuje.Sadrokartón nebude problém to se přidělá jak když strop je pevný ne s polystyrénu ale následně do sádrokartónu chci přidělat bodové osvětlení a nevím zda bude stačit zhruba 7cm mezera mezi polystyrénem se štukem a sádrokarónem a jestli je to vůbec technicky možné aby se polystyrén třeba nevznítil/nedeformoval atp.

Moc nerozumím tomu, proč na poliš budete tahat perlinu a štuk a pak to ještě schováte sádrou. asi jsem nepochopil složení konstrukce.
Jinak ke kaslíkům, můžete je udělat hodně velké :-) , ale s praskáním bodovek problémy nejsou oproti tomu, když někdo rozhrne trošku vatu, rozřízne folii a bodovku napere dovnitř. Nebo nalepte na štuk - poliš sádru, bodovky se vyrábějí o různých výškách.

Ten polystyren tam já dávat nebudu tak si to odhlasovali majitelé bytů v našem paneláku jako zateplení takže nalepený polystyrén se oštukuje aby to byl pěkný strop jenže já měl v plánu dělat sadrokartonové stropy a tak nezbejvá než toto zateplení tim sadrokartónem zakrýt čímž se zmenší mezera mezi stropem a sadrokartonovým podhledem na bodovky

Dále potřebuji snížit strop o více než jen 10cm navíc do takového stropu jen s polystyrénu těžko zabudujete bodovky už jen kvůli bezpečnosti proto mě zajíma jestli s tímto překrytím sadrokarónem a bodovkama v něm nemá někdo zkušenosti

Budu mít taky led bodovky v SDK podhledu. Ale nad tím bude parotěsná folie, nad kteru je 30 cm vaty. Poradíte. světla by asi měly větrat. Do stran tam bude dost místa na větrání, ale odshora to bude asi skoro na těsno. Vadí to ledkám? díky

Řeším teď to samé a nabídka trošku pokročila. Jsou ledky, které jsou jen dva cm vysoké a imho nějaké opičárny s nějakýma kastlíkama pro chlazení, no nevím, chápu to u bodovek halogenových, ale u ledek?.....zkusmo asi jednu koupím a nechám ji něčím zakrytou dvě hodiny svítit.