Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hammerite jde sloupnout nehtem.

Zdravicko kutilove a kutilky :-)

Potreboval bych poradit v nasledujici situaci.

Pred par dny jsem koupil nove trubky a zrejme uz nejakou dobu lezely v nezastresenem skladu a tak dorazily trochu orezle. Vzhledem k tomu, ze konstrukce, ktera bude z techto trubek vyrobena bude venku, rozhodl jsem se natrit ji Hammeritem na rez.

Co jsem tedy udelal:
1) Vzal jsem trubky smirkem a obrousil z nich povrchovou rez.
2) Vzal jsem vodu s jarem a poradne trubky odmastil (primo na plechovce Hammerite je napsano odmastete saponatem.)
3) Poradne trubky oplachl od jaru.
4) Koupil barvu a udelal prvni pokusnou vrstvu na jedne trubce.

Na plechovce je napsano nanasejte druhy nater min. po 6ti hodinach. Barvu jsem nechal schnout pres noc.

A vysledek? Barva se krasne chytla, rozpila a udelala souvislou vrstvu. Jenze k memu uzasu jde barva sloupnout pouhym nehtem!

Myslel jsem si, ze jsem trubku nejspise spatne odmastil. Rozhodl jsem se teda odmastit ji technickym benzinem a provedl jsem druhy pokusny nater (na cistou trubku). Vysledek je uplne ten samy - barva jde opet sloupnout nehtem.

Dal jsem si trochu prace s hledanim na webu a primo na strankach Hammerite jsem nasel neco ve smyslu: "Diky novemu slozeni barvy lze pouzit i na cisty kov." Z tohoto usuzuji, ze je barva vhodna, pouzitelna chcete-li, pro mou situaci.

A ted moje otazky:
1) Udelal jsem nekde chybu?
2) Je barva v poradku nebo je zrala na reklamaci?
3) Pokud je barva zrala na reklamaci, jakym zpusobem reklamovat? V zivote jsem barvu nereklamoval. (Aby me treba nevyhodili s tim, ze nedodrzel nejaky postup nebo neco takoveho...)

Diky za Vase rady, tipy a odpovedi :-)

Na nátěr zrezivělých kovových věcí jako sloupky plotu, pletivo a podobně, mám vyzkoušenou zajímavou věc. Odrbu ocelákem jen nahrubo odpadávající rez. Potom natřu Luxolem. Počkám až úplně uschne a nátěr opakuju. Vydrží to nečekaně dlouho. Déle než na dřevu, ačkoliv je Luxol určený na dřevo a ne na kov. Doporučuju vyzkoušet. Je také možné, použít Luxol jako základ na rez a po dokonalém uschnutí natřít emailem.