Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Lednice Electrolux nebo Beko

Ahoj, do naší domácnosti kupuji výhradně spotřebiče značky Electrolux, protože jsem s touto značkou 100% spokojen.

Teď ale potřebujeme koupit lednici - podmínky:

1) do 9 tisíc +- nějaká stovka
2) stříbrná barva

Mám už několik kandidátů, jenže teď přišel známý,který říká, že má známého servisáka lednic a prý je velmi kvalitní Beko. Já Beko vůbec neznám, ale přiznám se, že co se týče vzhledu, mají lednice hezké, takže mám od výše uvedených značek 3-4 kandidáty a nemůžu se rozhodnout...

Můžete mi prosím poradit kterou z výše uvedených značek mám vzít (případně Vaše zkušenosti)? Jinou značku než výše uvedené nechci...Díky...

loading...

Srdce lednice je kompresor. Pokud vím, tak kompresory vyrábí jen pár firem na světě, ostatní výrobci je u nich nakupují. Electrolux je největším výrobcem kompresorů. Asi to umějí. Kupoval bych Electrolux.

Někdo bude doporučovat Beko, jiný zase Electrolux. Měl jsem vždy lednice od Electrolux a pokaždé spokojenost. Postupem času jsem je vyměňoval pouze z kapacitních důvodu (velikost úložného prostoru) a energetické úspornosti. Jinak se všemi jsem byl z hlediska funkčnosti a hlučnosti spokojený. Některé lednice totiž dokážou loudit při svém provozu i zvláštní zvuky a mnohdy i dosti hlasitě :-)
Tady se ale rozhodně vyplatí trochu připlatit a jít už do energetické třídy A+++, ale ty začínají zase až kolem 12 000kč. Akorát doporučuji kupovat lednici vždy s madlem, aspoň co se značky Electrolux týče. Ta druhá lednice madlo totiž neměla a těsnění drželo fest dobře, takže pokud se lednice zavřela a po chvíli ji chtěl někdo opět otevřít, musel již dosti za skrytý úchop v dolní části dvěří lednice zabrat, nebo chvilku počkat, aby to šlo lehčeji. Mnohdy jsem měl pocit, že ten plast to dlouho nevydrží, ale vydržel. Ta poslední je opět s madlem a pohoda.

Dobrý den, ještě jeden dotaz - mám tedy dva kandidáty, ale nemůžeme se rozhodnout kterou, protože:

1) má en. třídu A+, 0.814kwh/24h a má NoFrost (prý se nemusí rozmrazovat) + je trochu větší

2) má en. třídu A++, 0.77kwh/24h ale nemá NoFrost a je asi o 20L menší

Takže dotaz - raději NoFrost, nebo A++? Díky