Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nedostatocne natlakovany vyrobok

ahoj,
kupil som si asi v tescu, tento gel na holenie
[gmbp.jpg]
// vrchnak som dal dole ja, aby bolo vidiet, ze je to obyc. patent.

pri prvych pouzivaniach som myslel, ze to tak ma byt, ze zase nejaky vymysel proti plytvaniu. skratka gel isiel von pomaly, slabo.
potom sa to zhorsovalo az teraz skoro nejde vobec. tak som sa utvrdil, ze bol zle natlakovany od vyroby.

ucet som zahodil takze reklamacia da neda. ale dost ma to hneva, lebo to bolo asi kus drahsie ako obycajne a este je to skoro plne.

tak ma zaujima, ako sa to da mozno nejak opravit alebo aspon dostat von, aby som to mohol este pouzit.

dik

ked ten pindik co tam trci zatlacis smerom do plechovky tak nic nejde von? Pozor nech ti to nestriekne do oci nemier si tym pri tom na ksicht :)
Ak by nebol tlak tak by mala byt plechovka makka ked ju stlacas prstami, natlakovanu nestlacis. Ak je makka tak to mozes asi akurat tak otvorit zvrchu kliestami (ten vrchnak dat dole) a vyberat to prstom :) Ale pozor ak tam je nejaky tlak tak to po otvarani vrchnaku vystreli aj obsah a ked ti to streli do oci tak budes mat problem.

no ved ked tam aj je ten povodny vrchnak co sa stlaca alebo ak to iba zatlacim o nejaku prekazku, tak ide von velmi malo. a ta flasa sa da trochu stlacit.

takze vravis dat dole to kovove. asi by to islo lahsie z kraja vypacit ako zvrchu uchopit kliestami a tahat.

ale ked dam to kovove dole, ten gel dostane vzduch a nezacne sa naparovat alebo nejako oxidovat ? tym padom nepouzitelne po urcitej dobe ?

Zkusil bych to dofouknout butanem pro plnění zapalovačů. Ale těžko dát návod jak přesně na to. Při šikovnosti to není problém. Je jen potřeba improvizovaně utěsnit stopky obou bombiček. Potom přefouknout trochu plynu do spreje. Je dobré, když bombička butanu je teplejší, než plněná. Bombička butanu nahoře, vzhůru dnem.
Butan se dnes používá běžně jako hnací plyn.

dobre pani
odhodlal som sa to nasilne otvorit.
podarilo sa, nic mi nevytrisklo do tvare. nedalo sa to normalne otvorit kombinackami ani vypacit. musel som to takymi malym ostrymi kombinackami na strihanie akoby. no a ked som to zacal postupne nicit ten uzaver, tak to pomaly vyfucalo. isiel som pozdlz plechovky a zistil som ze priamo ten gel je v saciky este, takze sa bude dat pekne vytlacat postupne.

zase je vidiet ako ojebavaju ludi, lebo do toho objemu plechovky, by sa zmestil vacsi sacik.

[k3s5.jpg]

Jak píše Filuta, ten sáček je opravdu menší proto, aby se tam vešel hnací plyn.
Ale proč je to v tom sáčku? Proto že je to gel a musí vyjít jako gel, nikoliv jako pěna.
Kdyby to mělo konstrukci klasického spreje, kde hnací plyn je součástí obsahu, tak by došlo
ke smíchání gelu s hnacím plynem a gel by se po opuštění aplikátoru změnil na pěnu, což v tomto
případě je nežádoucí. Proto je sáčkem gel oddělený od hnacího plynu.
Z toho důvodu beru zpět, co jsem napsal výše, že bych to dofouknul butanem.
Nepřečetl jsem si tehdy pořádně zadání že se jedná o gel. V tomto případě bych vyrobil
asi pěnový gel. Ale co, možná na to přijdou a začnou to taky vyrábět ;-)8-)

Ne ale okem to určitě poznáš že ten sáček nemá třeba 300ml nevím jaký objem je na zminované plechovce. Ale u mojeho gelu na holení je 300ml a flastička celkem malá pokud tam je taky ten sácek tak urcite nemá 300, ale v dnešní době přísných kontrol si myslím že by si to podniky nemohli dovolit uvidím po vypotřebování co najdu uvnitř.:)