Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pokazeny tuner na TV?

Pred dvoma dnami zacali blbnut na starsom lcd (LG) programy miektore, ktore zrneli, hoci na druhom tv z toho isteho zdroja bol obraz v poriadku. Vcera uz dokonca obraz chvilami na niektorych kanaloch behal (ine boli zase ok uplne).
Dnes vecer zapnem TV a nic neslo. Preveril som kabel, zdroj elektriky, resetol tv do default settings a nic. Naladim 5 programov na kablovke (analog) z asi 30, po vypnuti z elektriky a opatovnom zapnuti pri ladeni CT2 sa akoby zasekne, dlho dlho ladi a potom zahlasi 18 programov naladenych (asi po 40min), v skutocnosti ich je len 5, na zvysku je vsade CT2.
Pravdepodobne nejajo odisiel tuner, ale preco potom prijima tych 5 programov? Zeby vedel prijimat len istu frekvenciu? Ako tuner oddeluje frekvencie pri ladeni? Vie mi niekto hrubo odhadnut cenu pripadnej opravy?

Vidis toto ma nenapadlo, vsak STB zozeniem tusim aj za 20 eur, to sa mi ani neoplati nikam nosit.
Edit: Bohuzial tvoj napad nie je az taky uzasny, dnesne STB su totizto digitalne, ja mam analogovu kablovku, ale aj tak si ma nakopol a idem si zobrat k otcovi videorekorder a ten pouzijem ako tuner. Takze si mi predsa len pomohol;o).