Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký FUNKČNÍ ohřev vody k bazénu?

Zdravím Vás a prosím o radu. Sháníme solární ohřev bazenu pro cca 12m3. Minulý rok jsme měli pyramidu XXL, ale bylo to naprosto nefunkční!! (muselo by jich tam být aspon 5, aby to mělo nějaký efekt). Co jsem koukal tak v úvahu by přicházely:

http://www.mountfield.cz/solarni-ohrev-5-4m2-s-pri slusenstvim-W3BTE0220.html#pr (obrovská plocha)

solarni-panely ; http://www.bazenyshop.cz/solarni-ohrev/solarni-pan el-1-x-2-m-povys (česká firma, vč. plexiskla)

http://www.maxgarden.cz/www-maxgarden-cz/eshop/1-1 -Bazeny-a-prislusenstvi/4-2-Solarni-ohrevy-bazenu/ 5/109-Solarni-system-pro-ohrev-bazenu-CRAFTFIELD-S PLIT-15

Nebo máte nějaký jiný tip ohřevu, který skutečně funguje a stojí kolem 5tis? Díky!

Zbytecny to rozhodne neni, letosek je toho vzornym prikladem. Leto zacalo prakticky az tento vikend a kdo solarni ohrev nema, bude cekat jeste minimalne 3-4 dny a to musi byt opravdu palermo. S ohrevem se koupu uz ted, rozdil 3°C za den je znat.

Apropos s tim chlazenim to funguje taky, staci pustit filtraci pres ohrev brzy rano, kdy je v ohrevu a i v bazenu studena voda a promichyt ji :-)

Zalezi na tom jak dlouho se pak chcete koupat, pres leto problem nebude, ale pak v zari je vetsi plocha znat a ikdyz vzduch uz neni nijak prohraty, da se diky solarku jeste nejaky ten tyden ze sezony urvat.

Jen pro zajimavost, napustil jsem bazen v nedeli v 19:00, voda ze studny mela 10°C, vcera mela uz 22°C a dnes v 14:3
0 hod krasnych a osvezujicich 26°C. Solarko uz rozhodne tenhle tyden nepustim, chci se osvezit a ne se placat ve 30°C vode.

Nevím ale 5tis bych za to nedal , dá se to vyrobit . polykarbonát, ppr trubka (používá se na vodu v domácnosti),redukce na hadici 2ks ,lepidlo , pár metrů hadice zahradní podle potřeby ,černá barva , a pro lepší efekt i když není potřeba sklo. Sám si udělám cca do 1000kč to je i z naftou že kolem toho jezdím a svážím. Napojit na filtraci co běžně k bazénu dostanete.

To caspr - zdravím, Váš tip je super. Poprosil bych o sdělení o jaký druh lepidla se jedná, on totiž ten makrolon je pěkný prevít, hned tak něčím ho neslepíte. Ta trubka - předpokládám že jste měl na mysli polypropylen - tak ta se také běžně nedá lepit. Pokud to tedy máte vyzkoušené a funkční, písněte sem prosím tip na to lepidlo. Díky.

Takže díky za rady, nakonec jsem zvolil ten panel 3,6m2 tak uvidíme. Ještě se nabízí otázka jak nejlépe panel přidělat na eternitovou střechu - sklon tak 30st. Napadá mě mezi panel a střechu položit polystyrenové desky a nějak to mezi sebou stáhnout modelářskou gumou:?: