Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stažení vypínače do panelákového bytu na osvětlení chodby

Dobrý den,

chtel bychse zepta, bydlím v panelovém domě v bytě, který je přímo u pojistné skříně, elektroměrů,zvonků atp v určitém patře. Včera večer se mi zdálo že nekdo klepal,tak jsem se chtěl podívat kukátkem, ale už byla tma a nic jsem samozřejmě neviděl a tak mi napadlo, že bych si stáhl k sobě do bytu a udělal vlastní zapínač na to světlo co je na chodbě. Myslíte že to je možné, resp. legální? Nerad bych měl kvuli tomu nějaké problémy,ale celkem by se mi to hodilo,kdyby někdo v 11 večer zaklepal abych si na něho posvítil a viděl kdo to je, at už by to bylo z jakéhokoliv duvodu. Nebo se ani tyto malé zásahy dělat nesmí, jelikož jde vlastně o světlo umístěné ve veřejném prostoru.

díky

Požádat majitele (správce) domu o instalaci pohybového čidla na chodbu za dveře, napojeného na vypínač. Kdykoliv se někdo za dveřmi na chodbě pohne, čidlo rozsvítí. V některých domech to mají ve všech patrech a šetří tím energii, protože se svítí pouze na patře, kde někdo je a ne ve všech v celém domě.