Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zatepleni podlahy a stropu v podkrovi

Zdravim,
chtel bych se poradit, co je vhodne pouzit jako izolaci do podlahy a stropu v podkrovi.
Buduji podkrovi, sundal jsem puvodni mazaninu s podlahy, odkryvam prkna, pres podl. tramy prijde dreveny rost (cca 5cm, v nem rozvody el.), zakolpeny OSB. Strop bude viset na klestinach spojujicich krokve - na hlknikovych profilech zespodu sadrokarton, zaklopeny OSB (podlozeno jeste prkny) - pochozi 'puda'.
Co je vhodne jako izolace do podlahy (mezi tramy) a do stropu (na sadrokarton)? Mohu napr. foukanou papirovou izolaci 'nasypat'? (neni potreba foukat, kdyzt to budu mit vse otevrene). Jake tloustky?

Predem diky,

Honza

Souhlasím s panem Milanem. Pokud bude podkroví obytné je tepelná izolace stropu hloupost resp. vyhozené peníze. Nevím jakou představu o úspoře má ms-fiala, ale pokud bude krov řádně izolovaný což podle mě být musí jinak se uživatelé v létě pod střechou upečou, tak ztráty v podkroví budou nízké a nevyplatí se odpojovat a vypouštět topení. To nemluvím o tom, že vnitřní schodiště bývají zpravidla otevřená, takže by se muselo nějak provizorně zaklopit i to schodiště. Taky v tom podkroví bude asi koupelna nebo alespoň WC. To budete zavírat a vypouštět i vodu a do odpadu sypat sůl? Prostě hloupost.
Kročejová izolace je věc jiná, ale pokud si pan Kocour myslí, že vata v dřevěném roštu bude mít nějaký výraznější kročejový útlum, tak to ani náhodou.
Podle mě by bylo nejlepší na podlahu podkroví udělat lehkou plovoucí podlahu a "uspořenou tepelnou izolaci" uložit do krovu kde bude mít na rozdíl od podlahy znatelný efekt.

to by platilo, pokud by bylo patro idealne zatepleno, na podzim to vytopim a na jare tam jeste bude teplo, coz praktiky nejde, izolace ve strope bude mit vetsi izolacni ucinek, nez podkrovi s okna atd., takze zaizolovanim stropu (v pripade ze bude patro jiz neobyvane) mi prinese vetsi usporu na topeni, nez prosalavat zbytecne teplo do dalsich desitek m3 a tam jej zadrzovat v prostoru, v kterem nikdo neni, ono to temperovani taky stoji penize