Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaký šuplíkový mrazák vybrat ?

Ahoj,

blíží se sezóna ovoce, mohli byste prosím doporučit či zhodnotit či dát nějaké tipy na šuplíkový mrazák:

Něco jako http://www.eva.cz/zbozi/59006/mraznicka-gorenje-f- 6181-aw/
nebo http://www.eva.cz/zbozi/60722/mraznicka-gorenje-f- 6248-w/.

Nebo jestli něco s lepší spotřebou, hodlám ho mít ale zapnutý spíš jen 1/2roku, tj. cca červenec-leden každého roku, má cenu řešit A+ nebo A++?

A nevím, nakolik funguje NOFROST, jestli má cenu to řešit.

Nebo radši něco lepšího bosch-gsv29vw30
nebo ještě dražšího siemens-gs-33vvw30

Vzhledem k sezónnímu užití bych asi chtěl se s cenou zastavit někde u 11-12tisíc.

Někde jsem taky viděl jakési 250 litrů BEKO za cca 10tis., ale nevím jestli je to funkční "značka".

Dneska prostě něco vybrat je porod, je těch výrobků moc..

Ještě jsem zapomněl specifikaci klimatické třídy, poněvadž bude umístěn ve spižírně, kde je v zimě dost chladno, cca 10°C, a v létě zase bohužel dost teplo do max cca 35°C, takže Indesit výše to splňuje, má SN-ST (10-38).

pokud má člověk vyřešen problém kam uschovat věci z mrazáku tak si může víc riskovat a jít po nízké ceně, v opačném případě je třeba se dívat i na parametry jako Akumulační doba (jak dlouho vydrží chlad bez proudu) a klimatická třída, jestli chladící agregát je schopen pracovat při uvedených teplotách

Tak si tu tak nahlas přemýšlím, výběr se drobet zužuje:

třeba je zajímavý cenově beko-fn-129420 , jenže nikde nespecifikují spotřebu, mám obavu, že bude sakra vysoká. Taky teplotní rozsah žádný specifikovaný...

no a dva Bosche, větší bosch-gsn-33aw30
a menší http://mraznicky.heureka.cz/bosch-gsn-29vw30/#sect ion , u těch aspoň udávají spotřebu.

Za jak dlouho asi ten Beko propálí ten rozdíl cca 4tis. proti velkému Boschovi? : kdyby baštil 1kWh/den, tak je to 0,4kWh/den navíc, kdyby běžel pokaždé půl roku, tak by zbaštil navíc o přibližně 5*0,4*183dnů=366Kč navíc oproti velkému Boschovi, což by při tomhle stavu cen ten nákupní rozdíl 4000,-Kč/366Kč srovnalo za 11 let, no to i ten Bosch už bude mít své odsloužené.

Kdybych ovšem ten mrazák měl zapnutý "365/24/7", pak by se ceny srovnaly za cca 5 let.

úvaha vychází z historie, ale dnes ty spotřebiče taky trochu už "kurví" a vyrábí na východě, takže je rozdíl mezi 10 let starým mrazákem vyrobený v Německu s menším podílem plastů a nynějším mrazákem stejné značky vyrobený v Polsku - i kdyby byla pravděpodobnost, že jeden z dvaceti mražáků této značky se rozbije do 5 let tak Murpyho zákon říká, že to bude ten váš :-)
Mrazák nebývá vystavován námaze, že by se denně několikrát otvíral a zavíral jako ledničky, to bych se víc obával kvality mrazícího aparátu. Rozhodně ten plast není z cukru, že by se hned měl rozpadnout.
Beko patří tureckému koncernu, koupil jednoho starýho německého výrobce ledniček Blomberg. Moji rodiče mají skříňový mrazák od Beko, protože odešel Calex mrazák (jeden ze dvou) po 25 letech sám do důchodu. :-D Beko má stále na webu prodloužení záruky na 5 let, uvádí ho tam jako, že je omezené na ty 2 měsíce, ale oni to pak zase změní a datumy posouvají - prostě marketing.
Beko turek
Ta úvaha o výpočtu spotřeby, vstupní ceny, případně započítání délky záruky je správná. Drahý výrobek hned automaticky neznamená ekvivalentně k ceně kvalitní výrobek.