Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak naladit TV s pokojovou anténou v Praze?

Dobrý den, mám TV , set top box a pokojovou anténu. V centru Brna jsem chytal cca 20 programů bez jakýchkoliv potíží, nyní jsem se přestěhoval do Prahy, kde nenaladím program ani jeden, je to tím, že tam není vhodný signál pro pokojovou anténu? Co mám udělat, abych opět naladil alespoň základní české programy? Děkuji za odpověď

Co mám udělat

uvést alespoň základní údaje: které kanály se pokoušíte naladit, ve které části Prahy bydlíte(Praha je dost velká, ale signál ze Žižkova je skoro všude), je pokojová antena aktivní (tedy potřebuje napájení) nebo pasivní, pokud je aktivní, má svůj vlastní zdroj nebo je napájená z STB? Pokud je napájená z STB, je napájení anteny zapnuté?

Možná máte základní programy v zásuvce společné televizní antény (STA), která bývá standardní výbavou velkých domů a platíte si ji v nájmu (podívejte se do rozpisu nájemného na položku STA). Na kterých kanálech je signál zjistíte automatickým laděním nebo dotazem u sousedů

Pokojová anténa je takové šarlatánství. Je možné, že v jednom rohu místnosti funguje, v druhém nikoliv a když se člověk před ní projde, jsou kostičky. Můžeš být v nějakém dolíku, nižším patře, zadrátovaném paneláku armaturou a nechytneš nic, leda rýmu. Zkus s anténou pobíhat po bytě, dát na skříň a podobně. Chtělo by to naladit aspoň jeden program a zkoumat jak se změní kvalita. Když to nepůjde, tak to prostě nepůjde. Modřany jsou dost v dolíku, Cukrák je přeletí, Žižkov nevím, jestli je odtamtud vidět.

Žižkov MPX1 kanál 53, MPX2 kanál 41, MPX3 kanál 46, MPX4 kanál 64
Cukrák MPX1 kanál 53, MPX2 kanál 41, MPX3 kanál 59, MPX4 kanál 44
Novodvorská (budova kde je Eltodo) MPX4 kanál42
Žižkov má vertikální polarizaci.

Máš to špatně.

Cukrák i Žižkov vysílají mux1-3 na stejných kanálech:
mux1 - K53
mux2 - K41
mux3 - K59

Další tři pražské vysílače šíří mux4 na K42 a regionální mux4 na K46, dále je zde jeden vysílač regionálního mux1 na K57 a dva vysílače regionálního mux7 na K37.
Sranda je že pouze Žižkov a Olšanská vysílají ve vertikálu, vše ostatní je v horizontální polarizaci.