Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Elektronické relé

Potřebolal bych nahradit klasické mechanické 12V relé používané v autě (při vypínání snižovánín napětí drnčí) za nějaký odpovídající elektronický obvod, nebo jestli je přímo nějaké elektronické spínací relé jako součástka. Spínaný proud by byl min 1,5 A.
Předem děkuji za tipy, na netu jsem nenašel, aby spínal 1,5 A při napájení 12V.

On by asi úplně stačil jen kondenzátor paralelně s vinutím relé (samozřejmě s diodou). Pokud je ke stmívání použito PWM, jakože skoro jistě je, zabezpečí jak vyhlazení napětí tak zavedení potřebné hystereze. Ovšem je to o odzkoušení potřebné kapacity. Případně přidat malý odpor pro omezení rychlosti nabíjení kondenzátoru.

Davat kondenzator rovno na PWM budic neni moc dobry napad ptz mozes odpalit ten PWM budic v aute a to bude ina palka (moze to byt sucastou riadiacej jednotky a ta stoji urcite aspon 1000eur). Cez odpor ano ale budu tam straty dost velke na tom odpore ptz sa to bude aj vybijat cez neho nazad do PWM budica. S tou diodou je lepsie to, ze sa to nabije len pri prvom PWM pulze a potom to ostane nabite a vybija sa to len na cievke rele, t.j. male az ziadne straty na odpore (tom seriovom s diodou). Ale zas s diodou sa neda regulovat moment zapnutia, zapne sa to hned uz pri minimalnom PWM.