Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podlaha z osb desek

Zdravím,

mám dotaz ohledně položení podlahy. Mám skladbu 1/podkladový beton 2/podlahový polystyren 8cm 3/folie 4/vrchní beton. A na ten vrchní beton bych právě chtěl položit OSB desky pero drážka o tloušťce 15mm a finálně položit koberec.

Jaký typ OSB desek by jste doporučili pro tyto účely, je nutné OSB lepit, nebo vrtat a zda je nutná ještě nějaká finální úprava povrchu tzn. lakování broušení apod.

Díky za odpovědi Honza

Alfe, jistě, máte pravdu, ale zde se nemluví o tom, že bude chodit po dlažbě či po OSB desce,
To bych mohl reagovat stejně,
a je sakra rozdíl jít bos po podlaze z OSB nebo parketách a podlaze s kobercem (stejný podklad)

Všechny materiály budou mít stejnou teplotu, jen pocitová teplota se mění. Když je v místnosti na stejné podlaze dlažba a třeba prkno, mají či nemají stejnou povrchovou teplotu?

Díky všem za reakce, skutečně OSB desky nemají funkci izolantu, spíše jsou tam pro pohodlí a pro "pocit tepla". Jakým způsobem se instalují, lepí se, nebo se to vrtá přímo do betonu ? Uvažuji o té variantě naimpregnovaných desek, jak se tam připravuje finálně povrch ?