Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou motorovou pilu?

Pro jednorázové pořezání dřeva.
Dostal jsem cca 10 stromů meruněk na grilování a potřebuji to pořezat. Nemám v blízkém okolí nikoho, kdo by mi s tím pomohl nebo mi půjčil pilu. Ručně se mi do toho nechce. Napadl mě kompromis - elektrická.
Benzinové jsou lepší ale dražší a když já budu řezat třeba 1 x za 4 - 5 let toto množství, tak nějaké profi nářadí nepotřebuji.
Vůbec nic o tom nevím. Vůbec netuším, kde si případně nechat nabrousit tu pilu ( říká se řetěz do pily ? )

Před nedávnem jsem koupil v akci v Tescu elektrickou pilu, myslím 1800W, lišta 45 cm. Za pouhých 1300 korun. Má ji teď brácha a už tím pořezal několik kubíků dřeva do krbovek. Kulatiny 30 cm v průměru. Až se tomu sám divím, co taková levná věc nadělá práce.
Řetěz nabrousí i v některých prodejnách motorových pil. Běžné přibroušení se dělá pilníčkem. Asi za pětistovku se dá koupit jednoduchá bruska na řetězy.
Podobnou mám doma http://pily.heureka.cz/gude-gks-108/?gclid=CJGQkqO U4rcCFYeS3godVEgAJA