Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou motorovou pilu?

Pro jednorázové pořezání dřeva.
Dostal jsem cca 10 stromů meruněk na grilování a potřebuji to pořezat. Nemám v blízkém okolí nikoho, kdo by mi s tím pomohl nebo mi půjčil pilu. Ručně se mi do toho nechce. Napadl mě kompromis - elektrická.
Benzinové jsou lepší ale dražší a když já budu řezat třeba 1 x za 4 - 5 let toto množství, tak nějaké profi nářadí nepotřebuji.
Vůbec nic o tom nevím. Vůbec netuším, kde si případně nechat nabrousit tu pilu ( říká se řetěz do pily ? )

V naší zahrádkářské kolonii visí celdule, že někdo tyhle služby nabízí. Nemáte u vás taky spolek zahrádkářů? Třeba by o někom, kdo by to pořezal, věděli. Nebo třeba poohlédnout se po nějaké půjčovně. Myslím, že kupovat vercajk s tím, že ho budu potřebovat zase za čtyři roky je zbytečné.

No, ono to tak sice vypadá, že je zbytečné kupovat to na 1x5 let, ale když už je to doma, člověk zjistí, že to najednou používá na kdejakou ptákovinu, takže bych to nezavrhoval. Pokud opravdu není nikdo, kdo by to poříznul nebo půjčil pilu, tak bych ji koupil. Vybírat musíš podle příkonu, výrobce, ceny atd... řetěz si brousí buď každý sám pilníkem, nebo to dělá kdejaká nástrojárna. Odkud jsi?

když už je to doma, člověk zjistí, že to najednou používá na kdejakou ptákovinu

Přesně tak! A na takovéhle domácí šmrdlání tu a tam bych taky bral elektriku.
Tedy za situace, že místo provádění řezu bude vždy v dosahu elektřiny, že.

Tak to bylo myšleno.
Všechno jsem ručně vykopal a nějak odvezl k sobě do průjezdu - takže zásuvka je do 10m.
Mám tam většinou kmen s pařezem, větve jsou odříznuté a na druhé hromadě.
Dřevem netopím, nechám si jen kmeny a větve. Ty pařezy věnuji někomu, kdo topí dřevem.

Bydlím kousíček na jih od Brna, ale jsem náplava. Navíc dojíždím do práce na druhý konec Brna, takže to potkávání s místními je takové nepravidelné až večer nebo o víkendu. S nejbližšími sousedy ale vycházím celkem dobře.
Popravdě mezi nimi je jeden člověk, který asi pilu má, ale je to takový starý mládenec, po večerech se nudí a já bych ho už nedostal z baráku.

Do Seznamu jsem zadal
půjčovna nářadí Brno
a pak už jsem si mohl jen vybírat.
Pokud máte pořezat deset stromů, tak nějaké pižlátko na tom odděláte, to chce něco většího a výkonnějšího a samozřejmě dražšího. Pokud se neživíte jako dřevorubec, tak na většinu domácích prací se hodí spíš to pižlátko. Já mám takovou pilku co se dá držet v jedné ruce a hodí se na běžné prořezávání, ale když s ní mám uříznout silnou větev (nebo jsem kácel vzrostlou višeň), tak to vydá nějakého pižlání.

Mno ono většina elektrických pil je silnějších než levné a hobby motorové...
Kdysi jsem koupil nějaky BlackDecker v makru za 2 tis., bez větších problémů s tím nakrájím i kulatinu o průměru 30-35 cm.
Dovedu si představit lepší a silnější pilu, ale pro mé potřeby kolem domu to stačí...
10 meruněk bych s tím v pohodě nakrátil... ;-)

Před nedávnem jsem koupil v akci v Tescu elektrickou pilu, myslím 1800W, lišta 45 cm. Za pouhých 1300 korun. Má ji teď brácha a už tím pořezal několik kubíků dřeva do krbovek. Kulatiny 30 cm v průměru. Až se tomu sám divím, co taková levná věc nadělá práce.
Řetěz nabrousí i v některých prodejnách motorových pil. Běžné přibroušení se dělá pilníčkem. Asi za pětistovku se dá koupit jednoduchá bruska na řetězy.
Podobnou mám doma http://pily.heureka.cz/gude-gks-108/?gclid=CJGQkqO U4rcCFYeS3godVEgAJA