Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Izolace zdí

Dobrý den,
Nechal jsme si podříznout starou chalupu a uvnitř jsem napojil nerezové desky na izolaci podlah. Desky jsou v jedné výšce, těsně nad vnitřním podkladným betonem (jak to jen šlo) a na něm je 20cm EPS, který výškově překrývá desky a pak horní beton. Nyní bych chtěl ale vyřešit vnějšky. Tam desky koukají cca 2cm ze zdí, ale od okolní země mají různou výšku, nejméně 5cm ale někde i 40cm podle terénu. Chtěl bych nějak účelně vyřešit nejbližší okolí zdí, páč hlína je až na nich. Nejde mi o spodní vodu, jsem na kopci ze všech stran, ale o dešťovou. Pochopitelně bych byl nejraději, kdybych mohl zeď (budu tomu říkat zeď, i když je to čím níže už jen směs kamenů, malty a hlíny) zateplit např. XPS, ale tím je mi jasné, že zeď neprodyšně uzavřu. Když tam dám pro odvádění vlhkosti jen nopovou fólii, nemohu tepelně izolovat, a obojí si myslím, že je blbost, páč nechápu k čemu je pak nop na XPS. Existuje nějaké vhodné, pochopitelně, kompromisní řešení, které by i vhodně vyřešilo deště, aby voda z trávníku nešla až na zeď.
Děkuji

zeď má již vodorovnou hydroizolaci, to znamená, že vlhkost nemůže stoupat nahoru.
od nerezu dolů je zeď vlhká, izolant XPS je určen pro izolaci do vlhka. XPS o síle (třeba 10cm) nalepíte až k plechům, na fasádu nalepíte 15cm EPS a první řádek zaříznete tak aby překryla XPS.

nebo i dle obrázku

je více vhodných řešení, ale jen jediné správné, to co si vyberete