Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Predokeni rolety - reseni tepelneho mostu u schranky

Premyslim dat ci nedat predokeni rolety. Nejvice mne na tom odrazuje tepelny most, ktery vznikne. Je to ve stavu viz foto nize (vnejsni hrana okenich ramu ted licuje s vnejsim hranou obv zdi). Pocitam ze na fasdu dam 20cm EPS. Schranka na roletu ma cca 16,5 cm hloubku tzn. mezi travezrou a schrankou mi zbude jen 3,5cm. Napada vas jak toto vyresit? Co tam dat za izolat, ne ale aby to stalo jako EPS na cely zbytek fasady? Jak to mate vyresene vy? Dum jsem koupil rozestaveny, takze to resim az ted. DIK!

Pokud dobre chapu. tak schránku na ty rolety a rolety samotné si budete montovat sám.
kaslik budete mít hotový a jen namontujete nebo ho budete i skládat a pak sám montovat??

Pro jednu nejmenovanou firmu jsme těchto kasliků namontovali mnoho.Tyhle rozdíly se řešily vždy polystyrenem nebo ytongovýmy deskami, které se sem nehodí kvůli udávané hloubce 3.5cm.

Polystyren je nejjednodušší a přijatelná cesta.Podlepíte dáte na zeď pak přetáhnete/zabrousíte/ perlinkou.

Jestli nejsou peníze až tak velký problém, požádal bych o montáž firmu.už i kvůli záruce.

Tyhle rolety podle mého názoru není věčná záležitost, první poruchy příjdou s prvními mrazíky.a poruchy se opakují rok co rok.

a to si může říkat kdo chce co chce, ale to už patří jinam.

ještě ja píšete o tom tepelném mostě. můžete poslat odkaz foto co budete mít za ty rolety?

Jestli vám de o izolační schopnosti těchle rolet, tak to je taky na štíru.Viz jak jsem psal výše. Sprovními mrazíky se začínají kroutit a mezi lamelami vznikají nemalé mezery.Nějaké teplo podrží ale moc to nebude.je to spíš reklamní tahák.

Pokud máte navíc okno na slunečné straně po 3 rokách jsou lamely na výměnu.Uv záření je dokáže tak změkčit že samovolně praskají.

dik za odpoved. Montovat to chci nechat firmu. V mezicase jsem dospel k tomu ze asi nejrozumnejsi reseni bude: schranka s roletou bude zacinat cca 2cm pod vchnim okrajem ramu okna (je siroka 16,5+2cm lista bude tedy zasahovat cca az 14cm [nejvice u franc okna a neotviracich casti] pred sklo) s tim, ze ty vchni 2cm ramu nad schrankou se pretahne EPS. je tam ale neprijemne ze mi to bude zasahovat do okna... Primarne mi jde o pohodlne zastineni napr kvuli televizi ktera je hned vedle fr okna, ktere je na zapadni stranu.

Hugo, jako v jiné poradně, stále nevím kde je problém, když si nejdříve vylepíte "Ičko" kvalitním izolantem, třeba XPS, pak nalepíte okolo okna XPS 3cm na pěnu, přidáte schránku na roletu silnou 16,5cm, tak její povrch pak přelepíte polyšem 0,5cm a celé to potáhnete lepidlem.
Roletu bych va Vašem případě určitě dal. Viz obrázky na jiné poradně.

Dobrý den, Do budoucna se můžete obrátit na specialisty venkovního stínění a jejich schránek. www.smprodukt.cz . Děláme kastlíky pro venkovní žaluzie i rolety na míru s tepelným prostupem až do 0,52 Wm2, s PUR izolací, jedná se o Český výrobek, vyráběný z vodě odolného materiálu Purenit, více na našich stránkách. Do těchto kastlíku montujeme venkovní žaluzie od Českého výrobce Neva Prostějov. Schmied Lukáš, Sm Produkt.