Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak oddělit dvě barvy na jedné ploše

Zdravím.

Jak nejlépe oddělit při malování dvě barvy na jedné ploše. Konkrétně se jedná o strop, který je bílý, bílá barva pokračuje ještě cca 10cm dolu po zdi a následuje kolorovaná barva na zeď.

1. podle ruky asi nic moc
2. nalepit krepovou oddělovací pásku ... občas se mě stalo, že se barva trochu vpije pod pásku
3. nějaký speciální váleček?

Máte nějaký jiný nápad?
Díky moc

Já tohle taky řešil. Nakonec jsem to prostě namaloval menším štětcem, a aby to bylo přesný a rovný, koupil jsem slabou samolepící pásku v jedné z těch barev a na její polovinu ji nalepil. Není to skoro vidět a předěl je jak žiletkou. Horší, jestli to máš míchané odstíny, to bys pak musel jedině tu pásku natřít taky, aby měla stejný odstín.