Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Trvalý pobyt - rada

Dobrý den,
potřebuji poradit. Mám 2 roky koupený byrák, přes realitku a smlouva od právníka, a teď jsme náhodou zjistila, že bývalý majitel má u nás stále trvalé bydliště! Nevím, kde teď skutečně bydlí. Na ohlašovně pobytu mi řekli, že neni jeho povinnost se z baráku odhlásit!Na katastru jsem samozřejmě zapsaná já jako majitel. Je to vůbec možné?! Díky

Máme tu právní poradnu, směřujte svůj dotaz (s kutilstvím nesouvisející) tam: pravo.poradna.net
(Kurt) (Kurt)

Je to možné :-).
Dál postupovat dle: Rušení údaje o místu trvalého pobytu dle ust. § 12 zákona č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel a rodných číslech a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů

Díky. Takže je moje povinnost starat se o to, aby po koupi baráku si původní majitel změnil trvalé bydliště. Je to tak? Jak říkám, zjistila jsem to náhodou. Teď si tak předtavuji, že on něco provede a na nás přijde exekutor. To teda nic moc!OK. Jdu studovat ten zákon! Díky

Ten exekutor příjde vždy. Tomu se nevyhnete.

Moje zkušenost: muž ( bohužel příbuzný ) u mě nebydlel, jen kdysi jsme se domluvili, že bude kvůli zaměstnání mít u mě trvalé bydliště. Pak z toho sešlo ( problém on a zaměstnavatel byl tak půl na půl ) a pak se se mnou potkával tak 1x za rok někde na pokec v jiném městě. Nic mi nedlužil, tak mě to nepálilo.

Pak začaly chodit dopisy různě jízdy na černo a pak od exekutorů ( dopravní podnik města, mobilní operátoři atd. )
I když byl případ v mém okolí znám, trvalo to víc než rok, než mu bylo úředně zrušeno trvalé bydliště.
Celé to řízení byl velký cirkus. Musel jsem dokazovat, že jsem mu neublížil, že u mě nemá žádné věci ( kdyby tam měl hrnek na kafe, tak bohužel ) a musel jsem za něj zaplatit dlužný poplatek za komunální odpad. Pak ještě cosi chtěla sociálka ale z toho jsem se jaksi vykroutil. Neměl jsem k němu žádnou vyživovací povinost.

S velkou radostí jsem přijal rozhodnutí o zrušení jeho trvalého bydliště.
Protože se však stále prokazuje občanským průkazem s mojí adresou, dopisy chodí dál.