Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Trvalý pobyt - rada

Dobrý den,
potřebuji poradit. Mám 2 roky koupený byrák, přes realitku a smlouva od právníka, a teď jsme náhodou zjistila, že bývalý majitel má u nás stále trvalé bydliště! Nevím, kde teď skutečně bydlí. Na ohlašovně pobytu mi řekli, že neni jeho povinnost se z baráku odhlásit!Na katastru jsem samozřejmě zapsaná já jako majitel. Je to vůbec možné?! Díky

Máme tu právní poradnu, směřujte svůj dotaz (s kutilstvím nesouvisející) tam: pravo.poradna.net
(Kurt) (Kurt)

Je to možné :-).
Dál postupovat dle: Rušení údaje o místu trvalého pobytu dle ust. § 12 zákona č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel a rodných číslech a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů

Díky. Takže je moje povinnost starat se o to, aby po koupi baráku si původní majitel změnil trvalé bydliště. Je to tak? Jak říkám, zjistila jsem to náhodou. Teď si tak předtavuji, že on něco provede a na nás přijde exekutor. To teda nic moc!OK. Jdu studovat ten zákon! Díky

Podle výše zmíněného paragrafu však musíš prokázat, že tam už nebydlí, což bývá při natvrdlosti některých úředníků (v jejich libovůli je jak to posoudí) velice zdlouhavé. Nechci strašit, ale jeden známý se takto zbavuje bývalého majitele už 6 let. Samozřejmě, když tento udělá nějaké dluhy, exekutor vám vyvalí dveře vše sebere. Schovávejte si od všeho majetku preventivně účty.

Ten exekutor příjde vždy. Tomu se nevyhnete.

Moje zkušenost: muž ( bohužel příbuzný ) u mě nebydlel, jen kdysi jsme se domluvili, že bude kvůli zaměstnání mít u mě trvalé bydliště. Pak z toho sešlo ( problém on a zaměstnavatel byl tak půl na půl ) a pak se se mnou potkával tak 1x za rok někde na pokec v jiném městě. Nic mi nedlužil, tak mě to nepálilo.

Pak začaly chodit dopisy různě jízdy na černo a pak od exekutorů ( dopravní podnik města, mobilní operátoři atd. )
I když byl případ v mém okolí znám, trvalo to víc než rok, než mu bylo úředně zrušeno trvalé bydliště.
Celé to řízení byl velký cirkus. Musel jsem dokazovat, že jsem mu neublížil, že u mě nemá žádné věci ( kdyby tam měl hrnek na kafe, tak bohužel ) a musel jsem za něj zaplatit dlužný poplatek za komunální odpad. Pak ještě cosi chtěla sociálka ale z toho jsem se jaksi vykroutil. Neměl jsem k němu žádnou vyživovací povinost.

S velkou radostí jsem přijal rozhodnutí o zrušení jeho trvalého bydliště.
Protože se však stále prokazuje občanským průkazem s mojí adresou, dopisy chodí dál.