Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kombinovaná chladnička Electrolux - vzadu teče voda na zem

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jestli má někdo kombinovanou chladničku-mrazničku Electrolux ENB 39409 X. Marně hledám otvor pro odtok vody ven z chladničky. Má to odtékat do odpařovací misky, ale ta je suchá. Místo toho stéká voda vzadu po vnitřním boku lednice přímo na zem jakoby na jezdící kolečko. V lednici ani v mrazáku jsem žádnou dírku nenašla, tak jsem snad slepá...
Díky Leškovka

Tak včera přijel pan opravář na naši lednici. Záhada vyřešena - vzhledem k tomu, že máme lednici "No frost" ale návod jsme dostali na ne "No frost", žádný odtod v lednici není. Všechno je schováno uvnitř a protože na konci hadice, která má odvádět vodu do odpařovací nádržky, byl příliš těsný ventil, tak se voda začala hromadit a našla si cestu ven jinudy. Takže kdyby měl někdo podobný problém jako my a žádnou dírku v lednici, máme ostříhnout gumový ventil, aby nebyl tak pevný.
ML

Po vyjmutí všech drátěných i skleněných poliček z chladničky, je v horní části "zad" prostoru pro potraviny přístupné ploché plechové těleso, které chladí (výparník). Na něm kondenzuje vzdušná vlhkost, která skapává do plastového žlábku, který je součástí vnitřních "zad" chladícího prostoru. Tento žlábek je vyspádován do středu, odkud vede otvor s trubkou, na kterou je nasazena ze zadní strany chladničky plastová hadička, která odvádí kondenzát do plastové misky na kompresoru. Ten je za provozu horký a tak se voda odpaří. Celý systém odvodu kondenzátu musí být volně průchozí a já jej při čištění proplachuji malým množstvím horké vody s octem, nebo saponátem. Dejte si to :-)