Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak dát zpět ostrost nožům

mám doma keramický nůž inter gastro www.nuz-keramicky.cz. Když jsem ho dostal říkali mi že není třeba brousit, nebo dokonce že se nebrousí? ale po měsící kraájení (pečivo, zelenina, salámy, sýr, maso...) ostrost tam není. Už ani rajčatko to nechce pěkně nakrájet.
pak mám nože značky zyliss www.rehak-online.cz a je to to samé. hned první krájení chleba nebo rajčete....no fakt sem žasl....ale po cca měsící používaní (pečivo, zelenina, salámy, sýr, maso...) se ostrost stratila a už to nekraje jak to krájelo na začatku.

nechci to brousit na kameni, brusce....jako staré klasické nože. Dokonce u toho keramickeho mi asi řikali že se nemusi brousit....ale je už fakt tupy. Otazka zni jak obnovit na takovýchto nožích ostrost? na čem to brousit? jak často? Asi nejlepší budou takove ty brusky co se brousí kosa (tento styl brusek). Ale ja to neumím, nemám grif a nechci ten nůž pak dodrbat. Proto asi bych hledal nějakou jinou brusku co je dobrá. Ale každopadně díky za každou radu

Pak koupí další a nakonec je to bude stát víc, než pořádnej kvalitní nůž. Já si po diskuzi tady na poradně koupil nože od Poka a jsem z nich nadšen, za ty prachy jsou to výborný nože. Keramiku používám jen na podélný řezání baget, na to se mi osvědčila nejlíp.