Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spínané zdroje - je možné je zapojit paralelně?

Zdravím bastlíře.

Chtěl bych udělat něco jako "redundantni" napájecí zdroj 5V. Je možné beztrestně zapojit dva spínané zdroje paralelne? Nebudou se negativním způsobem ovlivňovat? Samozřejmě předpokládám, že na výstupu zdroje je dioda, aby nedošlo k obrácení směru proutu (tímpádem "sonda" pro výstupní napětí je až za diodou).

kdyz to budou obycejne spinane zdroje kde je na sekundaru jen usmernovai dioda + filtracni kondenzator a nejaky delic pro zpetnou vazbu tak to muzes normalne ty zdroje spojit a dosahnes redundance jak potrebujes. zadne proudy navic ti tam nepotecou. zdroj s vyssim napetim nabije filtracni kondenzatory zdroje s nizzsim napetim, tim si rizeni zdroje bude myslet ze ma ubrat. takze ve finale pojede na plno pravdepodobne jen jeden zdroj a po jeho vypadku to veme druhej. s linearnim zdrojem tohle neudelas.