Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvuková izolace panelového stropu

Dobrý den. Potřeboval bych poradit s odhlučněním panelového stropu kvůli sousedům, kteří mají plovoucí podlahu a je slyšet i spadnutí špendlíku na podlahu. Nevím jakou zvukovou izolaci použít, jak jí přichytit a zda se do ní dají dát části bodových světel na 220 V. Předem děkuji za radu.

....kteří mají plovoucí podlahu a je slyšet i spadnutí špendlíku na podlahu...

Součástí projektu i kolaudace staveb je provedení izolace proti kročejovému hluku. A pokud si někdo sám strhá naprojektovanou podlahovou krytinu a místo ní si dá dlaždice nebo tenkou, nepodloženou plovoucí podlahu, tak je fakt slyšet nejen špendlík, ale i škrabání drápků psa při procházení bytem a ťukání podpatků domácí paní a natož když něco spadne na zem.

A kvůli tomu si ničit strop? Vrtat do stropu příchytky a konzole na uchycení izolace, desek, předělávat elektroinstalaci do osvětlovacích těles, atd, a navíc si snižovat strop a užitný prostor a mít nad hlavou něco nepevného, co může spadnout a výsledek je pochybný?

Cenově a možná i proveditelně je nejjednodušší dohodnout se se "sousedem" nahoře a třeba mu i zaplatit celou cenu položení (nemusí se nic vrtat, montovat, šroubovat) nové dobře izolující podlahové krytiny. Vyjde to levněji a je to jednodušší a proveditelnější. Kdyby měl pochyby, zkuste v neděli v poledne příklepovou vrtačkou vyvrtat do stropu (pro něho do podlahy pod jeho nohama) pár direk pro hmoždinky a sám přiběhne zděšen dolů se zeptat, co se děje, že se mu boří podlaha pod nohama a pes strachy vylezl na skříň a bojí se pohnout.