Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz - podlaha

Zdravím, mám na Vás jeden dotaz jak by jste vyřešili podlahu. Buduji podkroví. Strop je udělán klasickým způsobem (Hurdisky + potěr) Jen dodám že potěru je tam tak 3 - 4 cm. Jde mi o to že výškou podlahy můžu jít max. do 8 cm. Volili by jste další potěr na ten součastný? Nebo měli by jste lepší nápad jak to co nejlépe udělat. Děkuji za odpověď.

To ale není normální skladba hurdiskového stropu resp. je to jen část skladby stropu. Hurdisky plní funkci ztraceného bednění nikoliv nosnou! Nosnou funkci plní traverzy a betonová deska na nich. Pokud skutečně máte na hurdiskách jen potěr pak musíte strop doplnit do výše horní hrany Iček nějakým izolantem nebo lehčeným betonem a na něj udělat betonovou desku.

Kimi tvrdí, že má na hurdách 3cm potěru a přitom Ička nevidí což je blbost. Myslím že podle rozponu stropu se na hurdisky používaly Ička od 14tek po 20tky a i kdyby tam měl 14ky tak musí být min. 3cm Iček vidět. Leda že by tam měl třeba místo traverz kolejnice, což už jsem taky viděl. Proto je potřeba aby nám Kimi sdělil z čeho ten strop vlastně je, jinak mu těžko můžeme něco radit.